Cesta Vojty Náprstka, aneb z Berouna na Karlštejn

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Kaple sv. Maxmiliána
Kaple sv. Maxmiliána
lupa

Jedeme do Berouna, odkud se pak pěšky vydáme na Karlštejn. Je možno zaparkovat na Karlštejně a svést se vlakem do Berouna, kde začíná trasa hned u vlakového nádraží. Z Karlštejna do Berouna je to 9 minut a 17Kč. Celou trasu půjdeme po červené značce a trasa měří 13,5 km. Záleží, zda půjdete na hrad nebo ne. My jsme šli z Berouna po červené, kde je z počátku mírné stoupání, které pak střídá klesání ke sv. Janu pod Skalou. Tam je možno se občerstvit, napojit se z pramene sv. Ivana a navštívit kapli sv. Maxmiliána v novogotickém stylu-impozantní stavbu. Dále jsme nešli na skálu k vyhlídce ke kříži, protože přeci jen v zimě by to nemuselo dopadnout dobře, procházet se po kluzké skále. Pokračovali jsme dále po červené přes Propadlé vody kolem kopce Doutnáč, který byl vyhlášen za bezzásahovou oblast a klesáme dále až k Bubovickým vodopádům. Míjíme Kubrychtovu boudu a poté opět lehounce do kopečka až ke Králově studni. Poté jdeme spíše po rovině a ke konci opět klesáme k našemu poslednímu zastavení a to Dubu Sedmi Bratří. Poté je to už jen kousek do Karlštejna.

Za čím jedeme?

Jdeme se projít Českým krasem a obdivovat přírodní útvary.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Vzhledem k tomu, že to není dlouhá trasa, tak jsme se najedli až v cíli- tedy na Karlštejně v Krčmě u Ezopa, která se nachází na opačné straně řeky od hradu hned za mostem. Možnost posilnění se je také ve sv. Janu pod Skalou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Největší zážitek byly asi zamrzlé Bubovické vodopády, které nás uchvátily. Také trasa v zimě nás překvapí tím, že skoro nikoho nepotkáme, takže si můžeme plně vychutnávat přírodu kolem nás.

Tato trasa je teď v zimním období překrásná, ale chce to opatrnost kolem Bubovických vodopádů, vše je totiž zamrzlé i lávky, takže možná děti radši na ramena.

Ostatní informace

Stopa ve sněhu
Stopa ve sněhu
lupa

Vzhledem k tomu, že cílem nebyl hrad, protože na Karlštejně už byl snad každý..Smile, tak vstup nebyl žádný. Výlet byl také uskutečněn v zimě, takže kromě hostinců nebylo skoro nic otevřené.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Beroun
(vzdálenost od místa: 0.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Cesta Vojty Náprstka, aneb z Berouna na Karlštejn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace