Březolupy - mezi Slováckem a Valašskem

Tipy na výlet, Slovácko




Kam a jak jedeme?

Březolupy – tož já v téj dědině bydlím a tož nemosím nikam jezdit, ale vy sa k nám dostanete do Hradišťa nebo od Zlína busem. Koleje k nám praotec Břez nezavédl. Vy ale možete využit aj cyklostezky, aj když poslední úseky bude vhodné projet po novéj silnici. PS: Trochu húpe.

Za čím jedeme?

Březolupy sú středně veliká dědina s víc jak 700letú historií. Že by ale byla turisticky vyhledávaná, tož to né. Aj když je sa na co podívat. Ve středu dědiny stojí barokně renesační tvrz s přilehlýma zámeckýma parkama. Sice néni návštěvám přístupná, protože v ní sídlí hlavně obecní úřad, ale když obměkčíte starostu, jistě vám neco zajímavého poví. A zadara. Historicky zajímavý je taky pomníček se sochú Jana Nepomuckého, který sa nacházá u hlavní březolupské křižovatky za mostem. Pro přírody chtivé doporučuju procházky kolem rybníka Hluboček asi 500 m za dědinů směr Zlín – vlevo. Taková březolupská oáza klidu. A za rybníkem sa tyčí bývalý kamenolom, kde može romantická procházka pokračovat. A když budete mět štěstí a v dědině sa budú konat plochodrážní závody, tož možete vidět aj motorky:-)





Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V dědině funguje autokemp Slovácko a to celoročně. Možnost ubytování v chatkách, stanech i pevné budově. U kempu je kurt na plážový volejbal, tenis. Vaří sa přímo u kempu, v motorestu Koliba a vaří sa tam dobře. Doporučuju!

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Co by sa nejvíc mohlo lúbit? Věřím, že aspoň neco sa najde pro každého a že si každý neco vybere. Na týdenní pobyt to totiž u nás néni, ale den dva tu strávit, přenocovat a když budete mět štěstí, tak sa aj pobavit při nejakém koncertě či podobnéj akci, která sa čas od času v dědině odehraje, tož si myslím, že si na Březolupy eště rádi vzpomenete. Tož tak!

Ostatní informace

Cenově? Tož tady bych sa toho nebál. Březolupy sú totiž cenovo dostupná dědina. Jak pro přespání, tak pro přežití!



Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, pro zdatnější
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Březolupy - mezi Slováckem a Valašskem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace