Bouřňák - Holzhau - Moldava, Krušné Hory na běžkách

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Nové Město v Krušných Horách
Nové Město v Krušných Horách
lupa

Příjezdové místo: Placené  parkoviště  je v  Novém  Městě v Krušných Horách  800 m,  pod Bouřňákem. U obce  Hrob  odbočíme na silnici č. 382 do Mikulova  a  Moldavy. Silnice z Hrobu do Moldavy  je  od 1.11. do 31.3. sjízdná pouze s povinnou zimní výbavou , která  bývá často kontrolována. Další možností je využití veřejné autobusové nebo vlakové dopravy. Nové Město  v Krušných Horách je převážně rekreační oblastí a významné středisko zimních sportů.

Nové Město v Krušných Horách
Nové Město v Krušných Horách
lupa

Z parkoviště přejdeme silnici a vydáme se upravenou běžeckou stopou okolo větrných elektráren na Vrch Tří pánů 874 m (žlutá turistická značka). Z Vrchu Tří pánů pokračujeme po žluté turistické značce k rozcestníku  Pod Vrchem Tří pánů a dále rovně okolo ohrady k silnici Dlouhá Louka – Moldava,  která v zimně není upravena pro silniční provoz. Na silnici odbočíme vpravo a jedeme stále po upravené běžecké stopě na křižovatku se silnicí Flaje – Moldava. Na křižovatce se dáme doleva a dojedeme k turistickému hraničnímu přechodu do Holzhau. Za přechodem v Německu po 0,5 km odbočíme vpravo na zelenou turistickou značku  a jedeme s kopce ke zrušené železniční trati  u Teichhaus. Od Teichhaus  vede dobře upravená běžecká stopa po náspu zrušené železniční trati přes bývalé nádraží Hermsdorf  –  Rehefeld  (http://www.saechsische-schweiz-touristik.de/swf/index.html) k nádraží  v Moldavě. Od nádraží v  Moldavě  pokračujeme  po žluté turistické značce k rozcestníku Pod  Vitiškou.  Zde se napojíme  na  zelenou turistickou značku, která nás dovede  přes vlakovou zastávku Mikulov – Nové Město na  parkoviště pod Bouřňák. Popsaná trasa je dlouhá 30 km a v celé délce je vedena po upravených běžeckých stopách. V Novém  Městě v Krušných Horách je mnoho upravených běžeckých tras, které je možné kombinovat podle své výkonnosti (http://www.scbournak.cz/) (http://www.krusnohorskyklub.cz/).

Za Vrchem Tří pánů
Za Vrchem Tří pánů
lupa

Občerstvit se můžeme v  hotelu   Bouřňák,Novém Městě  nebo  v Moldavě. Vhodné je  s  sebou  do batůžku zabalit termosku a svačinu. Ubytování je možné v Novém Městě  a  okolí.

Trasa vede krásnou krajinou, nově vzrostlými lesy, za pěkného počasí jsou krásné výhledy. Na volných pláních bývá často větrno.

Rozcestník Pod Vrchem Tří pánů
Rozcestník Pod Vrchem Tří pánů
lupa

Pokud je parkoviště v Novém Městě  u transformátoru obsazeno,  lze  využít  parkoviště  vedle silničky k hotelu Bouřňák. Další možností je doprava  autobusem  MHD z Teplic (http://teplice.veolia-transport.cz/) nebo vlakem na trati Most – Moldava (http://moldavskadraha.cz/).

Odkazy:   http://www.bournak.cz/   http://www.moldava.cz/   http://www.holzhau.de/
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulov-Nové Město
(vzdálenost od místa: 1.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bouřňák - Holzhau - Moldava, Krušné Hory na běžkách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace