Botanická zahrada Praha Troja - venkovní expozice

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Jarní vršky
Jarní vršky
lupa

Botanická zahrada v Praze - Troji je dostupná po celý rok autem (s parkovištěm u pokladny SEVER v ulici Na Pazderce), MHD - pokud chodíte raději z kopce dolů, pak jeďte z Kobylis autobusem 102 nebo 144 do zastávky Na Pazderce, odkud stačí přejít silnici, projít parkovištěm a jste u pokladny; pokud vám dělá radost stoupání vzhůru, pak nasedněte u metra v Holešovicích na 112 a vystupte ve stanici Kovárna, ke vstupu do botanické zahrady přes Vinici svaté Kláry nebo na zastávce Botanická zahrada Troja, odkud je to k pokladně JIH pět minut chůze.

Za čím jedeme?

Botanická zahrada v Praze je úžasný prostor pro dobíjení energie do života po celý rok. Vždycky tady něco rozkvétá, dozrává, chystá se odpočívat nebo spí.

Pivoňková louka
Pivoňková louka
lupa

Můžete si užívat pohodu na luxusním zahradním lehátku na pivoňkové louce mezi narcisy, pivoňkami a magnoliemi. Uprostřed opuncií a juk si představujte, jak putujete Mexikem. Zastavte se u jezírka a pozorujte pulce a žáby nebo koupajícího se kosa. Odpočiňte si na úžasných rodinných lavičkách, na které pohodlně uspořádáte piknik. Zahrajte si na xylofon v arboretu. Nasajte energii z kamenného kruhu a vychutnejte nádherný pohled na Trojský zámek, Průmyslový palác, Petřín, Pražský hrad, Strahov i Žižkovskou věž. Můžete meditovat uprostřed japonské zahrady.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Až projdete celou Botanickou zahradou, můžete se zastavit na skleničku výborného vína ve vinotéce svaté Kláry.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pivoňka
Pivoňka
lupa

V botanické zahradě najdete spoustu romantických míst pro dva, pohodlné cesty pro maminky s kočárkem, zábavu pro děti, klid u jezírka pro všechny ostatní. Nemusíte chodit jen po cestách a ty lavičky a lehátka, o kterých už byla řeč, a na které se můžete natáhnout a poslouchat uprostřed vůně stromů a květin, jak kvákají žáby a zpívají kosi, jsou opravdu skvělý nápad.

Ostatní informace

Z pivoňkové louky
Z pivoňkové louky
lupa

Venkovní expozice botanické zahrady jsou otevřené celoročně. Od začátku listopadu do konce března je vstup zdarma, ve zbytku roku je jednorázové vstupné pro dospělé 50 Kč, pro studenty do 26 let, seniory a děti od 6 do 15 let 25 Kč. Rodinná vstupenka stojí 125 Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holešovice
(vzdálenost od místa: 2.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Botanická zahrada Praha Troja - venkovní expozice

Botnická zahrada - venkovní expozice z druhé strany plotu
01.06.2011 22:29

www.proti-plotu.cz

Fata Morgana je nepochybně evropský unikát, její stavba byla nakonec 10x dražší tzn. cca. 200.000.000 CZK, než odsouhlasený rozpočet. Díky tomu byl v roce 2003 odvolán ředitel BZ p.Haager. Nyní po 8 letech bude potřeba výměna pláštového obložení v řádu desítek mil confused , placeno z daní občanů.. Stejně jako soudní spor s arichtektem, podle jehož vítězného návrhu měl být projekt zpracován a nebyl, nebo jak stavbou byla poškozena chráněná území.

Druhá věc, co trápí občany Tróje a Bohnic je (ne)komunikace BZ s veřejností a uzavření 1.4.2011 nádherného lesoparku a přilehlé stráně, které desitky let sloužili široké veřejnosti k neorganizované rekreaci. Vše na základě zastaralého územního generelu, schváleného narychlo po povodních v roce 2002. Došlo zde zatim´k vykácení cca. 1.000 zdravých borovic a lip v důsledku potřeby uvolnění místa pro novou expozici, rozparcelovaní lesa plotem za cca. 10mil CZK, přerušení nadregionálního boikoridoru pro zvěř, uzavření ze dne na den všech vchodů přes deklarované sliby, že zůstanou otevřené.. a začlenění 17ha lesa a strání do nově placené expozice BZ s otvírací dobou a placeným vstupem. S tím zásadně nesouhlasíme. Dnes je proto pod petici za znovuotevření a zachování průchodnosti areálu již přes 5.000 podpisů. Nezvládnutí situace nejspíš bude stát místo i současného ředitele BZ p.Vacka. Více info na www.proti-plotu.cz

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace