Běžky- upravená stopa Ramzová - Paprsek (Jeseníky)

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Jedeme si provětrat plíce a využít ideální sněhové podmínky do hor na běžky. "Start" našeho výletu je na Ramzové. Dostanete se sem pohodlně vlakem nebo autem.

Paprsek
Paprsek
lupa

Nasadíme běžky a vystoupáme směr Petříkov. Tady budeme muset běžky dát dolů, protože část naší c esty vede po silnici. Ta je sice pro běžný automobilový provoz uzavřena, ale je ošetřena a posypána. Za Petříkovem již bez dalších nesnází běžky nasadíme a po značené turistické cestě, kde je strojově upravená běžecká stopa se vydáme na Paprsek. Cesta je to příjemná, ukrytá převážně v lese. A tak i přes hrozby meteorologů, že bude vát silný vítr, jsme toto nepocítili a cestu zdárně zvládli.

V cíli cesty na Paprsku jsme se občerstvili, pohlédli si novou kapličku, která byla v roce 2009 vysvědcena a zamířili jsme zpět na Ramzovou, kde stálo naše auto.

Za čím jedeme?

Výlet je ideální pro sváteční běřkaře, kteří si chtějí užít předjarního sněhu, kdy ve městě je bláto a špína. Cesta na Paprsek je trošku náročnější, za to zpět se skoro pořád povezete s kopce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najíst se můžete na Ramzové, Petříkově i na Paprsku. Vše je mnoho možností a strádat hlady a žízní určitě nebudete.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na Paprsku v době oběda bylo poněkud více lidí. obsluha byla ale zvyklá a vše zvládala. my jsme jedli až na konečné zpátky v Ramzové. Tam bohužel neměli už avizovanou česnečku, ale i čočková byla dobrá :)

Ostatní informace

Žádné vstupy se nikde neplatí. Ceny občerstvení záleží na výběru restaurace. Ale jsou to ceny přiměřené nadmořské výšce a oblasti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ramzová
(vzdálenost od místa: 0.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Běžky- upravená stopa Ramzová - Paprsek (Jeseníky)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace