Běžecký okruh Šumperk - Krásné

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Jedeme na běžecký okruh u Šumperka, autem, pěšky vlakem nebo na kole, doprava není problém.

Za čím jedeme?

Mapka okruhu
Mapka okruhu
lupa

Je-li dobrá zima s dostatečným množstvím sněhu, okolí Šumperka je protkáno množstvím stop jak prošlapaných tak i upravovaných strojově. K tradičním výletům do okolí v oblasti vrchu Háj, nebo Městských skal letos po letech se špatnými sněhovými podmínkami opět přibyl běžecký okruh v oblasti u letiště Krásné a k Novému Malínu. Okruh je veden převážně po polích a po travnatém letišti zdejšího aeroklubu. Jedna ze smyček vede až k přehradě Krásné, která v je v létě využívaná k rekreaci.. Odtud je mimo to možno vyrazit upravenou stopou do hor směrem na Traťovku a Skřítek.

Nástup do stop u Šumperka
Nástup do stop u Šumperka
lupa

Výškově není okruh nijak zvlášť členitý, převýšení dosahuje asi 70 m, mimo celého okruhu je možno absolvovat jen část různými spojkami. Díky blízkosti města a vesnice není problém s dopravou, je možné se k němu dostat autem, pěšky, třeba i na kole či vlakem (zastávka Vikýřovice u penzionu, nebo stanice Nový Malín).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Novém Malíně je možno narazit na občerstvení u zahrádky rodinného domu, na letišti bývá otevřená hospoda..

K Letišti 1
K Letišti 1
lupa

Samozřejmě jsou k dispozici hospody a restaurace. V Malíně u kostela třeba Rychta nebo U Holbů, na dolním konci (Plechy) U Tygra, od Šumperka je asi nejbližší penzion U JIrsáka (technicky vzato ve Vikýřovicích).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Náročnost okruhu není vysoká, při rychlejším sněhu (zmrzlém) nehrozí větší nebezpečí pádu vzhledem k mírnému klesání. Jedině při větším větru je pláň otevřená.

Ostatní informace

Celková délka okruhu v maximální variantě je asi 11 km, stopa je upravena rolbou s vyřezanou stopou pro klasiku, v části okruhu je vytvořen i prázdný pruh pro bruslení.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Šumperk
(vzdálenost od místa: 1.01 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Běžecký okruh Šumperk - Krásné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace