Arboretum Albrechtův vrch

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Arboretum Albrechtův vrch
Arboretum Albrechtův vrch
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu do nejmladšího a vlastně asi jediného arboreta v Praze.Nachází se v Praze 5 nedaleko obce Malá Ohrada.K arboretu se dostanete od stanice metra Nové Butovice.Pokud jedete z centra,vystupte z posledního vagonu,vystoupejte po schodech a pak směřujte ke Galerii Butovice.Po projití podchodem,odbočte vpravo a jděte směr topolové stromořadí.Zde narazíte na cyklostezku.Pokračujte po ní kolem stromořadí až ke kruhovému objezdu a dále po přechodu a z kopečka na hráz retenční nádrže.Za hrází jděte vpravo po břehu kolem tabulky Asuán a dále až do místa kde bude vpravo odbočovat cestička na louku k nově vysázeným stromkům a keřům.V tuto chvíli se budete nacházet v Arboretu Albrechtův vrch.Jděte nejprve vpravo a po 20 metrech dojdete k tůni,kde žijí obojživelníci.pak se vraťte a jděte proti proudu Stodůleckého potoka kolem informačních tabulí.Od té poslední jděte vlevo ulicí,která se jmenuje K Sopce.Mírné stoupání se vyplatí absolvovat,protože na jeho konci na Vás čeká Restaurace "U Šimáčků".Po nezbytném nabrání sil jděte ke světelné křižovatce,kterou rovně po přechodu překonejte a pokračujte stále rovně ulicí Archeologická až ke stanici metra Lužiny.

Za čím jedeme?

Arboretum Albrechtův vrch,bylo oficiálně otevřeno tento týden a najdete zde původní dřeviny Pražské kotliny.Arboretum se skládá ze 4 částí:

Tůně pro obojživelníky

Šípáková doubrava a Dubohabřina,kde jsou vysázeny původní stromy a keře ve 14 druzích

Babiččin sad-jsou zde vysázeny málo známé druhy ovoce/mišpule,klokoč,kdouloň,oskeruše a také 17 málo známých odrůd jabloní,hrušní a slív.

Krásné prostředí navodí také skála Albrechtův vrch a pod ním zurčící Stodůlecký potok

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Pro občerstvení Vám doporučuji restauraci"U Šimáčků",která je také proslulá svou kuchyní.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásný je hlavně nápad,vytvořit na tomto krásném místě něco pro další generace.Na tomto místě,byly totiž ještě před rokem nálety a také historické skládky všeho možného.

Ostatní informace

Do Arboreta se vstupné nevybírá,tak doufám,že tu bude dlouho .Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Holyně
(vzdálenost od místa: 1.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Arboretum Albrechtův vrch

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace