Cyklostezka Bečva se rozrostla o nový úsek z Velkých Karlovic do Vsetína

Rady, Beskydy, Javorníky, Valašsko
lupa

Cyklostezka Bečva – unikátní „cyklodálnice“ vedoucí napříč Zlínským a Olomouckým krajem - se v červnu rozrostla o další kilometry. Na závěr národní Cyklokonference byl slavnostně otevřen její další úsek podél Vsetínské Bečvy mezi Velkými Karlovicemi a Vsetínem.

Cyklisté tak získali 41 kilometrů dlouhou stezku, která je díky kvalitnímu povrchu a malému převýšení ideální pro fyzicky nepříliš náročný výlet. Začíná v údolí Léskové poblíž nového golfového hřiště u wellness hotelu Horal a přes Karolinku, Nový Hrozenkov, Hovězí či Huslenky vede až do Vsetína.

Cyklostezka významně rozšíří možnosti turistiky v této části Valašska, v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Zdejší hory byly dosud vyhledávány zejména milovníky horské cyklistiky, kteří preferují náročnější a členitější terény. Nyní si tu mohou zajezdit i rodiny s dětmi nebo senioři. Některé úseky jsou navíc vhodné i pro in-line bruslaře. Celkem 28 kilometrů vede po nově vybudovaných stezkách pro cyklisty, zbytek po zklidněných komunikacích s omezeným provozem aut. Cyklisté během jízdy překonají celkové převýšení 150 metrů – terén je z Velkých Karlovic po proudu Vsetínské Bečvy mírně svažitý, bez větších terénních nerovností.

Stavbu cyklostezky realizovalo sdružení obcí Valašsko – Horní Vsacko. Stála 166 milionů korun, z toho 107 milionů získalo sdružení z evropských dotací a téměř 23 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Samy obce ze svých rozpočtů dodaly téměř 39 milionů.

Kompletně celá cyklostezka Bečva má po dokončení měřit 141 kilometrů. Již dříve byla vybudována její etapa v Olomouckém kraji, před rokem se otevřel úsek podél Rožnovské Bečvy z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm až do Valašského Meziříčí. Úsek podél Vsetínské Bečvy z Velkých Karlovic do Vsetína je atraktivní díky malebné krajině Valašska, v níž nechybí původní dřevěné chalupy roztroušené po pastvinách a stáda ovcí na úbočích i hřebenech hor. Mezi atraktivní zastávky na trase patří například i Karlovský kostel ve Velkých Karlovicích, který je v létě otevřený pro turistické prohlídky. V teplém počasí je možné zastavit na koupání u přírodní nádrži Na stanoch u Nového Hrozenkova, v chladnějším počasí třeba zajít do areálu krytých termálních bazénů se slanou vyhřívanou vodou v hotelu Horal, který se nachází na v cíli (nebo na startu) trasy v karlovickém údolí Léskové.

Do budoucna se uvažuje o propojení Cyklostezky Bečva s další atraktivní cyklostezkou podél Baťova kanálu.

Další informace:

http://www.valassko-hornovsacko.cz/cs/

http://www.janova.cz/cz/fotogalerie?i=21Další informace

Typ rady:
doprava

Diskuse k radě Cyklostezka Bečva se rozrostla o nový úsek z Velkých Karlovic do Vsetína

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace