Zlín - Prštné

Městská část, Zlínsko
Prštenská náves
Prštenská náves
lupa

Prštné je městskou částí města Zlína, od jehož centra leží asi 3 km západně. Obec se rozkládá na plošině u břehů řeky Dřevnice a na svazích Mladcovských vrchů, hned vedle průmyslové zóny, která navazuje na komplex bývalých Baťových továren.

( Kdyby bylo Prštné samostatnou obcí, nebyla by to obec nikterak malá, neboť počet obyvatel této městské části přesahuje 3 200 obyvatel).

ulice vedoucí od Dřevnice do centra
ulice vedoucí od Dřevnice do centra
lupa

V obci najdeme jen drobné turistické památky, jakými jsou zdejší kříže Božích muk. Kříž ve vsi pochází z 1.poloviny 19.století, kříž na velké Návsi ulicového tvaru vedle hasičské zbrojnice je datován rokem 1840. Nejstarší zachovanou památkou v katastru Prštného je pak kříž Na Vinohradech z r.1801.

Na čelním štítu zdejší Sokolovny je umístěna pamětní deska obětem z období 2.světové války.

objekt Sokolovny
objekt Sokolovny
lupa

Turista, procházející Prštným, ocení rozmanitost výstavby rodinných domků a upravenost jejich předzahrádek. Jen kousek za poslední ulicí obce najde atraktivní Prštenský rybník. V lesnaté stráni nad rybníkem se skrývá množství malebných chat.

( V obci je možnost občerstvení ve dvou restauracích. Nedaleko Dřevnice, ale na druhou stranu od obce, je pak možnost nákupu v supermarketu Interspar. )

lupa

Prštné může turistům posloužit jako startovní nebo cílové místo při poznávání Mladcovských vrchů - vlaková zastávka, zastávka busu a MHD se nachází hned vedle objektu Intersparu.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
208 metrů nad mořem
Dostupnost:
Dostupné autem po celý rok
Zlín - Prštné navštívil 1 turista.

Doprava vlakem

Odkud: Datum:
Kam: Zlín-Prštné
(vzdálenost od místa: 0.49 km)
Čas:

Diskuse k místu Zlín - Prštné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo