Stárkov - náměstí, kostel, křížová cesta

Náměstí, Kladské pomezí a Broumovsko
Stárkov, kostel sv. Josefa, fara
Stárkov, kostel sv. Josefa, fara
lupa

Stárkov - malé městečko (spíše městys) 8 km od Hronova, s kterým je spojen autobusovou linkou Náchod - Hronov - Stárkov - Jívka - Radvanice. Jeho historický střed byl vyhlášen městskou památkovou zónou. Zahrnuje náměstí s Mariánským sloupem z roku 1726, klasicistní kašnou a několika historickými domy, radnicí z roku 1854, zámek z roku 1546 přestavěný v barokním stylu (1681 - 1691). Dalšími památkami hodnými vidění jsou barokní kostel Sv. Josefa z let 1654 - 1662 s roubenou farou (1581 v současné době se opravuje), zachovalou křížovou cestou z roku 1755 se 14 zastaveními (viz http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/starkov) a sochou Sv. Jana Nepomuckého z roku 1752.

Stárkov, kříž u kostela
Stárkov, kříž u kostela
lupa

Stárkovem prochází modře značená turistická trasa od Hronova přes Turov (viz http://www.turistika.cz/turisticke-trasy/detail/starkov-turov-hronov) pod skalní vyhlídku Vysoký kámen, odkud se dá po zelené značce snadno dojít k osadě Skály v Teplických skalách nebo nad Maršov nad Metují a Horní Dřevíč (viz http://www.turistika.cz/turisticke-trasy/detail/okolim-starkova). Součástí Stárkova je i rekreační oblast Green Valley Park (viz http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/starkov-informacni-centrum-green-valley-park-starkov).

Poslední důležitá poznámka: restaurace U Medvěda funguje, jí se tam levně a chutně.

Mnoho dalších informací získáte na stránkách uvedených výše.Další informace

neumístěno
Poloha:
420 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká Metuje
(vzdálenost od místa: 2.79 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Stárkov - náměstí, kostel, křížová cesta

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace