Stará škola (dřevěnka) v Polici nad Metují

Dům, budova, Kladské pomezí a Broumovsko
Vydáte-li se z polického náměstí průchodem do Hvězdecké ulice, asi po 150 metrech přijdete ke staré škole s číslem popisným 15, které místní říkají také dřevěnka.

Původně barokní budovu staré školy nepřehlédnete. Je celá bílá s hnědě natřenými okny. Pozornost upoutá mansardová střecha pokrytá šindelem.

Stará škola
Stará škola
lupa

Dřevěnka byla postavená v roce 1785. Vyučovalo se v ní do roku 1857, tj. 72 let. V přízemí byly dvě učebny, v patře potom byty učitelů. Ti to měli za katedru doslova jen pár kroků (schodů).

Konzolové vynesení mansardové střechy
Konzolové vynesení mansardové střechy
lupa

Dnes je stará škola expozicí Muzea města Police nad Metují. K vidění je zde dobová školní třída s učitelem a žáky. Dále se lze seznámit s dějinami textilní výroby na Policku. Pořádají se tu také různé příležitostné výstavy, jako například „Kouzelný svět hraček“, „Spaní našich babiček“ a další.

Do staré školy můžete zavítat v červnu až září denně mimo pondělí od 9 do 12 hodin a od 13 do 16,30 hodin. V květnu v tyto hodiny pouze v pátek, v sobotu a v neděli.

Vstupné do muzea, jehož je stará škola součástí, stojí 20 Kč, zlevněné 10 Kč. Děti do 6 let a pedagogický doprovod mají vstup zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
443 metrů nad mořem
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Žďár nad Metují
(vzdálenost od místa: 2.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Stará škola (dřevěnka) v Polici nad Metují

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace