Ski areál Kouty nad Desnou

Ski areál, Hrubý Jeseník
Ski centrum je v provozu

Sníh: 80 - 100 cm 4 z 4 vleků a lanovek v provozu
Teplota: -1°C v 11.3 z 11.5 km sjezdovek v provozu
Náš tip: podívejte se na aktuální sněhové podmínky v ostatních skiareálech do sekce Zima!

Kouty nad Desnou - skaireál - horní stanice lanovky
Kouty nad Desnou - skaireál - horní stanice lanovky
lupa

Od zimní sezony 2010-2011 v Koutech nad Desnou v Jeseníkách zahájí provoz nový areál pro lyžaře. Půjde o jedinou a první šestisedačkovou lanovku na Moravě. K tomu přibudou ještě dvě dvoukilometrové sjezdovky, které byly nově vybudovány. Celý projekt je dílem firmy K3 za kterou stojí David Kestl. Již na parkovišti vás přivátá vláček, který vás zdarma odveze od auta až k pokladně. Moc příjemné. Od pokladny k dolní stanici vleku vede zase vlečné lano, které vás vytáhne a nemusíte zdolávat první výšlap. K dispozici je i dvou kotva pro snowpark, který byl otevřen 22.1.2011. Zde zatím platí akční cena permanentky na celý den 150 Kč (jenom na snowparku)

Kouty nad Desnou - skiareál - Dolní stanice lanovky
Kouty nad Desnou - skiareál - Dolní stanice lanovky
lupa

Na své si přijdou i běžkaři. Mají k dispozici tři trasy. První je cca 2,5 km -ový okruh kolem přečerpávací nádrže Dlouhé stráně, druhý pak okruh Mravenečníkem (15 km) a třetí pak okruh Medvědí hora (9,5 km). kromě toho lze se pochopitelně napojit na jakoukoliv značenou cestu kolem Medvědí hory a mravenenčníku. Cesta lanovkou pro běžkaře tam (a možno i zpět) stojí 100 Kč.

Pokud sem pojedete lyžovat doporučuji zajistit si tzv. AktivClub kartu. Budou se vám načítat body za ujeté kilometry a můžete pak čerpat odměny ve formě služeb, dárků nebo zážitků.

http://www.kouty.cz/webkamera

VideoDalší informace

Hodnocení:
1436. místo
Poloha:
588 metrů nad mořem
Bylo zde:
14 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouty nad Desnou
(vzdálenost od místa: 0.99 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Ski areál Kouty nad Desnou

špatná změna
26.11.2012 20:44

Petr59

Jezdím každoročně do Jeseníků na lyže a Kouty jsou fajn ale vláček jezdil pouze 1.rok i v zimě. Vloni tam jezdila vypolstrovaná dodávka s ne moc příjemným řidičem a romantika je v pryč. Výhodou je, že alespoň zůstalo stahování lyžařů z okolních hotelů na telefon. 

Řidič dodávky
12.06.2013 21:36

Jaroslav Slavík
Tak v loňském roce 2012 jsem toho řidiče v létě také potkal. Neochotný odpovědět na cokoliv, vše jej obtěžuje a nejlépe si vše přečti na informačních cedulích. Jinak pro Kouty hlasuji za naší rodinku plným počtem bodů, včetně ubytování. Drobnosti se vždycky najdou. Jo a jinak v zimě jsem si pěkně zalyžoval. Jsou to těžší svahy, ale mám pocit, že na tuto zimu chystají (alespoň podle mapy) novou modrou lehkou sjezdovku. Zajezdíme si všichni včetně našich dětí, holka 5let a kluk 3. Tomu se nejvíc líbilo ne dětské sjezdovce na kolotoči. Tak zdar a pište hodnocení a´T máme kam jezdit. Jarek
06.09.2013 10:01
Evropa :-)
Nebezpečí na sedačkové lanovce.
16.08.2014 17:05

Pavel N.
Lanovku v areálu Kouty mohu doporučit jen pro dospělé s možností rizika pádu při cestě dolů dne 3.8.2014vypadla dcera ještě z nezajištěné lanovky a personál nebyl ani ochoten zjistit jestli se dceři něco nestalo a o omluvě nebylo ani řeč.Tam se nedbá na bezpečí turistů a naskakujete na sedačky a po málo metrech máte pod sebou propast.Provozovatelé by se měli více zaměřit na bezpečnost,málo lidí jezdí sedačkovou lanovkou každý den a na personál obsluhy v tomto areálu se spolehnout nemůžete.Z krásného zážitku na přečerpávací stanici a krásného výhledu na hřebeny se stala během chvíle noční můra.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace