Říčany (Ragbyový stadión Josefa Kohouta)

Odpočinkové místo, Praha
Martin Kafka jako kopáč při výtězném utkání s Ruskem
Martin Kafka jako kopáč při výtězném utkání s Ruskem
lupa

Řeknete-li sportovnímu příznivci název města Říčany u Prahy ležícího skutečně jen pár kroků za hranicemi hlavního města, hned vám odpoví "Tam se hraje ragby," a pokud ne, tak jste se nezeptali žádného sportovní diváka. Historie této hry v tomto městě totiž začala ještě před koncem druhé světové války v roce 1944, kdy otec zakladatel Josef Kohout netušil, že několik nadšenců začne se šišatým míčem proslavovat i toto město, které se hlásí do Ladova kraje.

Předseda klubu RC Říčany a Martin Kafka trenér reprezentace
Předseda klubu RC Říčany a Martin Kafka trenér reprezentace
lupa

Ragbyový stadión v Říčanech může být pro vás důležitým místem zastavení a odpočinku, neboť se sem nechodí jenom sledovat ragby, ale pořádají se zde i další nejrůznější akce zejména pro děti z širokého okolí.

Martin Jágr  nejlepší současný hráč ragby při utkání v Říčanech
Martin Jágr nejlepší současný hráč ragby při utkání v Říčanech
lupa

Stadión je slavný, neboť se zde hrála celá série důležitých mezistátních utkání a protože některá byla zařazena i do kvalifikace na MS, jsou Říčany i v oficiálních programech vydaných k těmto světovým šampionátům.

Posuďte sami při výčtu států, jejíchž hymny se na současném Stadiónu Josefa Kohouta hrály při utkáních repezentací mužů: Belgie, Nizozemska, Portugalska, Rumunska, Sovětského svazu, Spolkové republiky Německa a v novém tisíciletí zde zněly mimo již uvedených ještě hymny Gruzie, Ruska, Španělska a Ukrajiny.

Pokud se sem však dostanete, můžete znát sportovní historii říčanského klubu. Tady je.

Z klubové kroniky

Říčanští ragbisté první utkání sice hráli v Praze na Strahově v roce 1944 s patnáctkou bývalých reprezentantů a nna první zápas do Říčan museli počkat až do konce války. Od podzimu 1945 se totiž začalo hrát na hřišti Meteoru, kde se hraje hra se šišatým míčem dodnes.

Na první úspěch čekali borci z Říčan až do roku 1961, kdy se junioři stali poprvé mistry republiky. V rcoe 1968 se v Říčanech hrálo první mezistátní utkání přesně 27.10.1968 Československo prohrálo s Rumunskem 9:18.

V roce 1970 přísně nařízený trestný kop proměněný těsně před koncem zápasu při utkání Říčany – Přelouč 3:3 rozhodl o mistrovském titulu ve prospěch vojáků z Přelouče, kteří měli celkové skóre lepší než druhé Říčany .

V roce 1976 se v Říčanech hrálo legendární mezistátní utkání Československo - Sovětský svaz, ve které domácí tým vyhrál 9:6.

V roce 1983 se říčanští kadeti stali poprvé mistry republiky a o rok později mladší žáci vybojovali historický první mistrovský titul, z něhož měli jejich následovníci radost ještě mnohokrát.

V roce 1993 přestože tři naplněné autobusy příznivců Říčan odjely do Vyškova podpořit své borce, rozhodující utkání Říčany prohrály a skončily nakonec na druhém místě za Moravany.

V roce 1996 již muži Říčan vybojovali první mistrovský titul v ligové soutěži, která se poprvé hrála systémem play off. Ve finále vyhrály nad Brnem a nad Říčany v noci zazářil ohňostroj.

V roce 1999 junioři Říčan ukončili ojedinělou šňůru pěti mistrovských titulů získaných nepřetržitě od roku 1995 za sebou. Ve stejném roce na hřiště s kapacitou 4000 diváků přibyla ještě nová tribuna, která rozšířila počet sedadel na 700.

V roce 2000 při přátelské mezistátní utkání ČR – Nerthumberland shlédla v té době ve funkci předsedkyně Senátu Libuše Benešová, která se pozdravila s legendárním čestným předsedou Josefem Kohoutem.

V roce 2001 říčanští ragbisté si vybojovali druhý mistrovský titul, aby v roce 2004 a následně další tři roky v letech 2005 a 2006 si sáhli na zlaté medaile opětovaně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Říčany
(vzdálenost od místa: 1.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Říčany (Ragbyový stadión Josefa Kohouta)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace