Předina

Kopec, Střední Morava - Haná
Dřevěný kříž na Předině (v pozadí vysílač Dobrochov)
Dřevěný kříž na Předině (v pozadí vysílač Dobrochov)
lupa

Vrchol Předina (313 m.n.m.) se nachází na kopci východně od obce Dobrochov. Přímo na vrchol bohužel není přístup, jelikož se na něm nachází 155 metrů vysoký rozhlasový vysílač, místně nazývaný "Dobrochovský". Před oploceným areálem vysílače se nachází dřevěný kříž. Toto místo je považováno za geografický střed Moravy.

vysílač je dominantou celého okolí
vysílač je dominantou celého okolí
lupa

Podle vrcholu Předina je pojmenován mikroregion Předina, který sdružuje několik obcí v okolí tohoto vrchu. Přes tyto obce potom vede okružní cyklotrasa a Předina je jedním ze zastavení. Naleznete zde proto i informační tabuli s mapou a popisem místa. Dále je zde umístěna lavice se stolem a odpadkový koš - stejně jako na ostatních zastaveních Předinské cyklotrasy.

Ke kříži se dá pohodlně dojet autem po asfaltové cestě. Mnohem romantičtější však je, vyšlápnout si tento poměrně prudký kopec na kole. Výhled do okolí a pohled na dominantu vysílače je pak Sladkou odměnou za námahu.

Vrchol je přístupný asfaltovou cestou od silnice Dobrochov - Hradčany a po polní cestě od silnice Hradčany - Vřesovice, kde se nedaleko odbočky nachází cihlový pomník připomínající zastavení rakouského císaře Františka I. a ruského cara Alexandra I. před bitvou u Slavkova.Další informace

neumístěno
Poloha:
312 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Doloplazy
(vzdálenost od místa: 4.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Předina

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace