Pasov

Město, Německo
Pasov na soutoku
Pasov na soutoku
lupa

Pasov je starobylé město nedaleko našich i Rakouských hranic, známé tím, že se zde stékají tři řeky - Dunaj, Inn a Ilz. Přestože je Inn z nich největší, Dunaj je delší a tak se do něj Inn vlévá. Centrum města leží na výběžku mezi Innem a Dunajem, nové čtvrti pak za řekami na přilehlých kopcích. Díky svojí barokní architektuře (kostel Stephansdom, staré město) je navštěvován hojně turisty, také i z České republiky.

Historie:
Pasov má 50 000 obyvatel, leží přímo na hranicích s Rakouskem a přibližně 50 km od České republiky. Díky tomu, že se v Pasově stékejí tři řeky – Dunaj, Inn a Ilz, je nazýván jako „Město tří řek“ (Dreiflüussenstadt). 600 let bylo toto město na třech řekách samostatným biskupským knížectvím, obklopené Bavorskem, Rakouskem a Českem a současně bylo hlavním překladištěm při obchodování se solí s Čechami.
Barokní podobu města s vysokými věžemi, malebnými náměstími, romantickými promenádami a spletitými uličkami vytvořili italští barokní mistři v 17. stol., kteří pracovali také v České republice. Uprostřed Starého města se tyčí Dóm sv. Štěpána, postavený ve stylu italského baroka, ve kterém zaznívají největší chrámové varhany na světě. Vysoko nad řekami trůní hrad a pevnost Oberhaus a klášter Maria Hilf.
Po všechna staletí byl Pasov významným kulturním a uměleckým městem. Zde vznikla Píseň o Niebelunzích a Adalbert Stifter věnoval městu Pasovu na prvních stránkách svého románu Vítek (Witiko) literární vzpomínku. V současné době Pasov nabízí „Slavnosti Evropských týdnů“, Městské divadlo a dům Scharfrichterhaus, dále několik muzeí a galerií a významná kulturní zařízení. V roce 1978 se stal Pasov univerzitním městem.
Pro život v Pasově měla odjakživa velký význam voda a říční doprava. Vedle prohlídky města zvané “Tři řeky” (Dreiflüsse) se můžete zúčastnit výletních plaveb do údolí Dunaje a Pohádkových cest na lodi do oblastí podél Dunaje. Díky své jedinečné poloze je Pasov také rájem cyklistů.
Větší i menší prodejny v centru, stejně jako velkoobchody na okraji města, jsou zárukou pro úspěšné a zážitků plné nákupy pro každého.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Pasov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace