Ostrava - Nová radnice

Dům, budova, Ostravsko
lupa

Ostravská Nová radnice s vyhlídkovou věží je jednou z hlavních dominant města. Terasa se nachází ve výšce 73 metrů a je z ní krásný výhled jak na město, tak do okolí. Rozhlédnout se můžete po panoramatu Moravskoslezských Beskyd s nejvyšší Lysou horou a při dobré viditelnosti lze spatřit také Jeseníky. Z 280 m.n.m lze obdivovat i krásy historického centra Ostravy a je tak vhodným místem pro první seznámení se s městem. V ceně je také výklad kvalifikovaných průvodců, kteří vás obeznámí s historií a zajímavými fakty, či doporučí, co všechno lze v Ostravě shlédnout.

lupa

Radniční věž se kromě prvenství v republice co se do velikosti týče, může pyšnit také historií a originalitou stavby. Z ptačí perspektivy se můžete přesvědčit, že komíny vysokých pecí i těžební věže jsou již jen pouhopouhou připomínkou průmyslové minulosti a město září v plejádě barev a zeleně.

Vyhlídková věž je všem zájemcům zpřístupněna celoročně a to rovněž bezbariérově. Zimní otevírací doba (prosinec - únor) je od 9 do 17 hodin, letní (březen - listopad) pak od 9 do 19 hodin. Vstupné je 49Kč, zlevněné pro seniory, studenty i děti do 15 let potom 40Kč.

www.ostravainfo.czDalší informace

Hodnocení:
1551. místo
Poloha:
213 metrů nad mořem
Bylo zde:
14 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostrava - Stodolní
(vzdálenost od místa: 1.08 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Ostrava - Nová radnice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace