Historická majestátnost Lužických Hor-hrad OYBIN

Zřícenina, Německo
lupa

Famozní zřícenina hradu OYBIN leží na německé straně jen pár kilometrů od bývalé státní hranice.Dostat se kní můžeme autem přes přechod Krompach-Valy nebo lépe hlavní silnicí z Hrádku n.Nisou přes Zittau a na Olbersdorf.

lupa

První zmínka o hradu,stojícího na pískovcové skále na kraji masivního skalního města,je již ze 13století.K hradu byl později přistaven i klášter.Celému hradu dominuje torzo klášterní katedrály s typickými štíhlými okny v obvodových stěnách.Úchvatná je pohled z hradu na okolní skalní město!!

lupa

Z lázenského Městečka vede na hrad několik cest.Také návštevníky na hrad dopraví vláček.Stejně tak je hustá sít značených cest po blízkém okolí.Nádraží v městěčku funguje také jako zajímavá muzejní železnice.

lupa

Pokud byste jeli autem od Zittau tak Vás určite zaujme při silnici nedaleko Oybinu,několik červeně zbarvených skalních hřibů(rezervace Johnsberg).U skal je parkoviště a je možné celé okolí projít okružní cestou(cca 4km),která nás zavede k dalším skalním útvarům.

Vstupné na hrad je kolem 3-4 Eu.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Historická majestátnost Lužických Hor-hrad OYBIN

31.03.2012 14:50
Procházka okolním skalním městem je nutností!!!super

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace