Branná - Kostel Archanděla Michaela

Kostel, Hrubý Jeseník
Kostel Archanděla Michaela a fojtství
Kostel Archanděla Michaela a fojtství
lupa

Pozdně renesanční farní kostel z l. 1612-14, jednolodní stavba s trojbokým závěrem. Předsunutá hranolová věž s velkolepou cibulovou bání s dvěma postranními točitými schodišti. Zdi kostela podepřeny jednoduchými pilíři, okna s lomenými oblouky. Vstup do kostela renesančním portálem se znaky Bruntálských z Vrbna a Žerotínů. Původně Evangelický kostel Zmrtvýchvstání Krista, katolický od r. 1743. V interiéru zpěvácké tribuny s toskánskými sloupy. Součástí oltáře pozdně gotická Madona z 20. let 16. století, valená, trojboce uzavřená stropní klenba. Současný vnější vzhled má kostel od počátku 20. století, po požáru v Branné (1906) byla na kostele opravená celá střecha i původně špičatá věž kostela nahrazena nynější bání.

Vedle kostela stojí renesanční fojtství s věží z konce 16. století. Původně jednopatrová stavba, později rozšířená v 17. a 19. století, fasáda se sgrafitovou výzdobou.

V r. 2012 postupně prochází kostel rekonstrukcí, na kterou přispěly Norské fondy více než 5.000.000,- Kč. Doufejme, že to přispěje k zvelebení této skvostné stavby.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
632 metrů nad mořem
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Branná
(vzdálenost od místa: 0.47 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Branná - Kostel Archanděla Michaela

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace