Bocanovice

Vesnice, Moravskoslezské Beskydy
lupa

Bocanovice leží jihozápadním směrem od města Jablunkov v blízkosti státní hranice se Slovenskem a Polskem. Bocanovice je podhorská obec, kterou najdeme pod severními svahy Moravskoslezských Beskyd. Bocanovice se rozkládají v údolí mezi řekou Lomná, která ústí do nedaleké řeky Olše. Nejvýše položeným místem nad obcí je vrchol Kozubová 982 m.n.m.). Obcí prochází železniční trať vedoucí z Bohumína do Košic na Slovensko. V Bocanovicích jsou v sousedství řeky Lomné vybudovány dva kempy. Obec může sloužit jako výchozí bod k výletům do nedalekých Beskyd a to jak pro pěší turisty tak pro cyklisty a v zimě pro lyžaře na běžkách. Sjezdový lyžaři mohou navštívit nedaleký sjezdový areál v Mostech u Jablunkova, případně sjezdový areál v Dolní Lomné. Vydáme-li se od železniční zastávky v obci severovýchodním směrem po značené turistické trase přes Malou Kyčeru ( 745 m.n.m.), přes Malou Kykulku ( 789 m.n.m.) kolem pomníku partyzánů dojdeme na vrchol Kozubová. Na vrcholku můžeme posedět ve stejnojmenné horské chatě. Na vrcholku Kozubová jsou vybudovány dvě sjezdové tratě s lyžařskými vleky. Vydáme-li se z Bocanovic jižním směrem kolem vrcholu Malá Skalka ( 798 m.n.m.) dojdeme kolem vrcholku Skalka ( 931 m.n.m.) k horské chatě Skalka. V horské chatě se můžeme občerstvit a pak pokračovat dále kolem horské chaty Tetřev a hotelu Tetřev na vrchol Velký Polom ( 1067 m.n.m.). V blízkosti horské chaty Severka je vybudován sjezdový areál s lyžařskými vleky. Bocanovice jsou známé také tím, že v obci žije a pracuje největší chovatel obcí v Beskydech, vlastní stádo s 500-ti kusy ovcí.

Historie

lupa

První zmínka o obci je z počátku 17. století. Obec vznikla kolem statku svobodného pána Maxe Adama. Poddání kteří pracovali na jeho statku si v jeho blízkosti postavili své obydlí. Název obce je odvozen od místního pojmenování čápů. V okolí obce byly mokrá pole s hojným výskytem žab, které lákali čápi. První škola byla v obci vybudována v roce 1871, byla dřevěná a v roce 1876 vyhořela. V roce 1877 byla postavena nová kamenná školní budova.

Statistické údaje

lupa

Název obce: Bocanovice
Počet obyvatel: 434
Rozloha: 3,77 km2
Adresa: Obecní úřad Bocanovice, 739 91 Bocanovice 21
Statutární orgán - Starosta: Josef Puczok
Telefon: 558 362 167
Fax: 558 341 570
E-mail: ou.bocanovice@quick.cz
Oficiální internetové stránky nejsou uváděné
Obec s rozšířenou působností: Jablunkov
Obec s pověřeným obecním úřadem: JablunkovDalší informace

Hodnocení:
5406. místo
Poloha:
420 metrů nad mořem
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bocanovice (Boconowice)
(vzdálenost od místa: 0.02 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Bocanovice

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace