Na Orlík dorazí kompletní špička - KOLO PRO ŽIVOT

Články, Svět
V sobotu bude u Orlické přehrady hodně rušno, v areálu Orlík-Vystrkov se uskuteční čtvrtý závod seriálu Kolo pro život v této sezóně. Bude jím Orlík Tour Kooperativy.

autor: Miloš Lubas
autor: Miloš Lubas
lupa

Přihlášeno je téměř 1000 závodníků a na startu by měla být kompletní špička v čele se závodníky týmu Česká spořitelna-Specialized Pavlem Boudným a Kristiánem Hynkem. Právě Hynek se představí jako čerstvý vítěz prestižního etapového klání Alpentour Trophy v Rakousku, kde dosáhl jednoho z největších úspěchů kariéry.

Jejich největšími soupeři by měli být tradičně bikeři týmu Toyota Dolák Jan Hruška a Jan Fojtík či Petr Dlask (Madeta Fitness Specialized) a Václav Ježek (Alpine Pro Author). Na Orlíku pojedou oba vítězové z předchozího závodu v Jestřebích horách: Hruška a Jana Kyptová.

Orlík Tour Kooperativy nabízí celkem tři trasy. Hlavní závod měří 57 kilometrů a má převýšení 1886 metrů! Startuje v sobotu v pravé poledne. Trasa na Orlíku je unikátní v tom, že celá vede uzavřeným areálem mimo veškerý provoz.

„Na závodníku čeká řada terénních prvků. Skoro pořád se jede nahoru, dolů, na trati je hodně krátkých kopců. Celkově bych ji charakterizoval jako středně těžkou,“ popsal Jiří Adam z pořadatelského týmu.

Trasa C na 33 km má převýšení 1053 metrů a fitness jízda na 16 km má převýšení 458 m. Obě startují ze stejného místa od Hotelu Orlík ve 12.20.

Diskuse ke článku Na Orlík dorazí kompletní špička - KOLO PRO ŽIVOT

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace