Mapy.cz nasazují nové turistické mapy a plánovač

Články, Svět
ukázka - plánovač tras
ukázka - plánovač tras
lupa

Letní prázdniny, dovolené a tedy i výlety a poznávání České republiky jsou tady. Seznam.cz si pro všechny turisty připravil na toto léto novinku. Úplně nové turistické mapy, které mají měřítko až 1 : 5 000. Turistické mapy mají také podrobný plánovač tras, se kterým se již na žádných cestách neztratíte.

ukázka - plastická mapa
ukázka - plastická mapa
lupa

Unikátní projekt české internetové jedničky vznikal přes rok a nabízí turistům zcela jedinečné možnosti práce s mapou a plánování vlastních cest a výletů. Uživatel už se nemusí rozhodovat, zda si vybere mapu s velkým či malým měřítkem. Jednoduše si vybere to, které vyhovuje přímo jemu. A to až do úrovně 1 : 5 000. Při tomto přiblížení, kdy 1 cm na mapě odpovídá 50 m ve skutečnosti, není problém na mapě nalézt množství detailů, jako jsou všemožné lesní cesty a pěšinky, okótované podrobné vrstevnice, turistické rozcestníky, či například památné a významné stromy nebo studánky.

ukázka - nové a staré Mapy.cz
ukázka - nové a staré Mapy.cz
lupa

Turistické mapy od Mapy.cz si pro všechny milovníky výletů přichystaly ještě jedno překvapení. Kromě toho, že si uživatelé mohou vybraný úsek vytisknout (nepotřebují si kupovat další mapy), tak si v nich mohou nechat rovnou naplánovat svoji trasu. Stejně jako v plánovači pro automobily nebo pro cyklisty, můžete i v plánovači pro pěší zvolit místa, přes které má cesta vést. Lze také vybrat, zda chcete jít po turistických značkách, či potřebujete najít nejkratší cestu pro pěší například ve městě.

„Současnou turistickou mapu nepovažujeme za hotovou a dokončenou. Práce na Mapy.cz rozhodně nekončí. Všem našim stávajícím 2,5 milionům uživatelů můžeme slíbit, že budeme i nadále sbírat data a budeme je postupně do turistických map doplňovat. Nyní se například soustředíme na to, abychom rozšířili data v příhraničních oblastech a nachystali je nejpozději na příští turistickou sezónu,“ řekl Adam Chvaja, produktový manažer služby Mapy.cz, Seznam.cz.

Více informací o turistických mapách najdete na našem PR Blogu.

Diskuse ke článku Mapy.cz nasazují nové turistické mapy a plánovač

je to skvělé
18.07.2012 08:15

Když jsem hledala, co je v okolí Máchova jezera, tak jsem si na zvětšené mapě našla Hradčany - a hned jsme byli v obraze Smile a věděli, kam se chceme podívat. Je to paráda.

20.07.2012 09:53

užitečné, šikovné, paráda Smile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace