Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Halbe
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Tropical Island - relax kousek za hranicema

Tipy na výlet Rodina s dětmi Za sportem

Fotografie (7)  • Foto: arwene

Kam a jak jedeme?

Tropical Island se nacházi u dálnice A13 spojující Berlín s Drážďanami. Je to odtud cca 60km do Berlína a nebo taky cca 100km do Drážďan. Když jedete z Čech, tak sjíždíte na sjezdu z dálnice - Staakow a pak už tam jsou ukazatele na Tropical Island (který je tak 5km od dálnice). Autem z Prahy jste tam za cca 3-4h. Parkoviště hned u akvaparku je zdarma.Pokud nemáte auto, tak lze použít regionální expres RE2, který jezdí z Berlína a Cottbusu každou hodinu do vesnice Brand. A odtud jezdí z nádraží přímo Tropical Island bus (Shuttle Bus) podle toho jak přijíždí vlaky.
Další možnost jak se tam dá dostat je se zájezdem. I několik cestovek od nás tam pořádá zájezdy.

Více o Německu na www.germany.travel

Za čím jedeme?

Foto: arwene

Tropical Island je velké relaxační středisko nebo také by se dalo říct, že je to i akvapark v jiném pojetí. Původně zbudovaný hangár pro vzducholodě byl přebudován na velké relax centrum se spoustou atrakcí. Velký bazén, tropické moře s pláží, je večer krásně osvětlen a intimčo plavání fakt stojí zato. Velký deštný prales, ve kterém jsou různé druhy palem, rostlin, ba i zvířat, od brouků, želv v jezírkách až po nějakého ptáčka, odděluje od sebe tropické moře a malou krásně vyhřívanou lagunu. Chodníčky v pralese jsou parádně propletené, takže by se dalo říct, že se tam dá i zabloudit. Malá laguna má o něco teplejší vodu a množství masážních trysek a také oblíbenou divokou řeku. Samozřejmostí jsou i dva bublinkové bazénky a dva malé tobogány. Krom těchto lákadel je tam množství různých saun a relaxačních domečků, které jsem sice nenavštívila, páč to nemám ráda, ale myslím si, že milovníci si přijdou na své. Stejně tak jsou k dispozici solárka. Pro děti je tam velký dětský kout, nebo spíš sektor s množstvím, skákaček, trampolín, prolézaček, motokárová dráha apod. Opravdu parádní vyžití nabízí i věž s tobogány různé obtížnosti. Pokud by se člověk nudil, tak se může za nějaké to Euro nechat vytáhnout ke stropu hangáru balónem nebo si zahrát minigolf. Pokud by někdo byl větší sportovní fanda, může dát match brach volejbalu (ovšem míč si asi musíte donést sami, půjčovnu jsem tam nikde nepostřehla).

TIP TURISTIKA.CZ: Zájezdy a ubytování, pronájem rodinné domy, chaty a chalupy

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Foto: arwene

O hlad se člověk strachovat nemusí. Všude jsou tam dostupné různé restaurace, bary a kiosky u kterých si člověk může dát jen co libo. Ceny jak jsem tak koukala do lístku jsou klasické německé, čili něco přes 10EUR za jídlo. Pokud by byl čecháček spořivější, tak vřele doporučuji vzít si tam jídlo a pití svoje, protože to není žádný problém a hlavně tam kvůli tomu nikdo problémy nedělá. Ba naopak je tam spíše většina lidí se svými zásobami. Možná i proto, že je největší počet návštěvníků je právě z Čech, Polska nebo místní. Ubytování je taky pohoda. Chce-li člověk veget a luxus, může si koupit stan ve stanovém městečku, která tam jsou asi dvě. Má tím zajištěno soukromí za plachtou stanu a navíc měkou matraci. Ti co nechtějí platit za stan a mají to štěstí že přijdou včas, mohou obsadit některé z mnoha plážových dřevěných lehátek a ustlat si v pohodě tam. Pak ovšem doporučuju půjčit si matraci na lehátko a nebo si přinést svojí karimatku - opět to nikdo neřeší a není to problém.

TIP: Ubytování v apartmánech NOVASOL

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Foto: arwene

Nejvíce se mi asi líbila noční show s akrobaty, která tam je každý den s různým vystoupením. Čekala jsem, že naběhne pár akrobatů na jeviště, které je uprostřed velkého tropického moře, zaskáčou a půjdou domů. Omyl. Show byla krásně nasvícená, vystoupení mělo děj, který člověk pochopil i bez nutnosti znalosti němčiny a hlavně trvalo asi něco přes hodinu. Takže klobouk dolů. Navíc předváděná čísla byla vskutku dech beroucí a nad výkony jsem opravdu kroutila hlavou, co všechno dokáží. Super byly i tobogány, na kterých jsem čekala velké fronty na to kolik tam bylo lidí a až na nějaké hodiny, kdy tam člověk stepoval chvilku, to bylo v poho. Navíc tam byl jeden tobogán s gumami a ten jsem si fakt užívala.
Snad jediné co bych doporučila je asi navštívit Tropical Island ve všední den, my tam byli o víkendu a lidí dost, ale i tam se tam celkem rozptýlili a neměla jsem pocit, že mi v něčem výrazně vadí. Snad jen byla větší fronta u vířivek, ve kterých bylo pro tolik lidí míst málo. Někdo si občas na různých fórech stěžuje na čistotu záchodů, ale já jsem neshledala naprosto nic, všechno tam bylo pořád uklizený a čistý.

Ostatní informace

Foto: arwene

Naprosto parádní je nonstop provoz akvaparku. Takže kdykoli můžete přijít a odejít. Ba dokonce třeba okolo jedné ranní je tam u kas špička. Vstupné člověk zaplatí jen jednou a je úplně jedno jestli tam jste jeden den, týden nebo měsíc (to si neumím teda moc představit), avšak za každou strávenou noc v komplexu se Vám připočítává poplatek €15 (po 3h v noci). Co se týká cen vstupného, tak jednoduché vstupné, které zahrnuje pouze vstup do bazénů, vířivek, pralesa stojí pro dospělého 29,5EUR (děti 4-14let 24EUR; studenti 26,50). K tomuto si pak může za tu samou cenu koupit vstup do saun a spa. Pokud ale člověk chce něco zažít, tak je lepší si koupit Kombi-tiket. Ten stojí pro dospělého 37,50EUR(děti 4-14let 24EUR; studenti 32EUR) ke kterému si člověk může načíst ještě poplatky za tobogány (+4,50EUR/den); svět saun a spa (+12EUR); fitness klub (+5EUR); african jungle lift (+4,5EUR); Pirate twister (+4,50EUR). Dětstký klub s atrakcemi by měl být nyní již zdarma. Lze přikoupit také vstup na noční show pro děti (+10EUR) nebo na noční show pro dospělé (+15EUR). Půjčení matrace na lehátko stojí 2EUR(+10EUR záloha). Vše v centru se platí pomocí hodinek s čipem(včetně barů) a na konci při odchodu člověk zaplatí co čip ukáže, tak pozor, aby jste se nekontrolovatelně nerozšoupli :-). Platit lze i kartou. Akceptují všechny běžné typy platebních karet (MasterCard, Diners Club, Visa, American Express and EC karty). Skříňky s věcmi jsou na ten samý čip, který vyfasujete u vstupu, takže nepotřebujete ani žádné drobné. Dobré je taky vzít si případně dvě menší zavazadla, která mnohem lépe jsou nacpat do skříňky, která je tak akorát pro batoh 70l. Věcí si můžete vzít co unesete, viděla jsem tam lidi i tahat přenosné ledničky, spacáky, deky.... Doporučuji si vzít s sebou nějaké žabky na chození po parku a také tričko s šortkami, protože když člověk vyleze z vody, tak mu po nějaké době může být chladněji, zas až takové tropy to tam nejsou (teda já jsem tam byla v zimě, kdy venku zuřila vichřice, tak to možná mělo vliv) ale že by jste tam klepali kosu se bát nemusíte. Když je venku nevlídno, zima a mráz není nad to si vyválet šunky tady. No co dodat - zkrátka opravdový Tropický ráj. Snad jen, že více informací můžete najít tady: www.tropical-islands.de (stránky bohužel nejsou v češtině), ale pak třeba www.aquapark-tropical-islands.cz. Kompletní ceník atrakcí najdete zde: http://www.tropical-islands.de/fileadmin/user_upload/Besucher_download/TI_Preisflyer_GB_v4_11_web.pdf.

Informace jsou aktuální k 26.11.2011

Poslední aktualizace: 06.06.2009
Autor příspěvku: arwene
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Tropical Island - relax kousek za hranicema - Služby, informace
Tropical Island - relax kousek za hranicema na mapě
Vyhledání vlakového spojení
Datum a čas:
Odkud:
Kam:

Příspěvky v okolí Tropical Island - relax kousek za hranicema

Minimálně dvoudenní výlet s koupáním a bruslením na in-linech nabízejí dvě místa jižně pod Berlínem: mnohokrát…
Tipy na výlet
Jedeme autem do ráje. :-) Od nás ze Strakonic je to nějakých 400 kilometrů, co by kamenem dohodil od Belína, 3 km od sjezdu z A13ky na Berlín, Drá…
Tipy na výlet
Tropical Island-Tropický ráj-cca 80 km od Berlína.Pokud nechcete vlastním autem/ výjimečně schvaluji/, doporučuji probrouzdat internet.Některé cestovky mají velice kulantní ceny. Tropical Island, je obrovská …
Město
Golßen (lužickosrbsky  Gólišyn) se nachází na severozápadě Dolní Lužice, v okrese Dahme-Spreewald, v Braniborsku. Má asi 2 500 obyvatel. Osada vznikla v průběhu německého osidlování východu během 11. století, na místě staršího slovanského hradiště. Golssen je poprvé zmiňován v roce 1276. Roku 1367 byla císařem Karlem IV. Lužice začleněna do zemí Koruny české a…
13.4km
více »
Zámeček
Jen pět kilometrů východně od města Neuburg an der Donau se nachází hezký, původně Lovecký zámeček, který patřil k panství Neuburg. Je na louce za lesem a k Dunaji je to opravdu kousíček. Dnes se zde pořádají př…
21.3km
více »
Do  Spreewaldu  jsme se přesunuli  autem  z  Prahy. Cesta   do  kempu  u zámeckého parku  v  Lübbenau  je  dlouhá  asi 270 km. Nám trvala  …
25.4km
více »
Tipy na výlet
Berlín už znáte jako své boty, veškerou klasiku máte v malíčku a přece jste ještě nebyli v "Zahradách světa"? Do Berlína se dá dojet jak autem, tak vlakem nebo autobusem. Z Prahy ani Brna nejsou není tato destinac…
50.4km
více »
Rotes Rathaus - Červená radnice, dostala své jméno podle červených cihel, ze kterých je postavena. Je hlavní Radnicí města Berlín. Byka vybudována v letech 1861-69. Za druhé světové války byla vážně poškozena. V p…
53.6km
více »
Mezi nejznámější novodobou stavbu Berlína patří ta, které se stala nejvýraznějším symbolem Studené války. Berlínská zeď, jež byla postavena z vysokých panelů, se začala budovat 13. srpna 1961. K jejímu bourání byl…
54.8km
více »
Místní část
Hellersdorf je východní čtvrť Berlína, která má 80 000 obyvatel. A přestože je Hellersdorf zmiňován již roku 1375 jako Helwichstorf, mnoho historických památek se zde nedochovalo. V dokumentech z 15. a 16. st…
55.2km
více »
Neveselé období Studené války dnes v Berlíně připomíná replika hraničního přechodu Checkpoint Charlie. Místo, kde dva měsíce po začátku stavby berlínské zdi proti sobě stály, ve vzdálenosti pouhých 200 metrů,…
56.4km
více »
To kam jedeme je dle názvu celkem jasné, naším cílem je bývalé rozdělené město Berlín. Mezi nejznámější novodobou stavbu Berlína patří ta, které se stala nejvý…
56.5km
více »
Posdamer Platz je místem, kde pulsuje energie nového Berlína. Ve 20. letech minulého století to bylo nejrušnější náměstí na světě. Za druhé světové války bylo srovnáno se zemí a pak to bylo místem nikoho a místem …
57.1km
více »
Chcete vidět pozůstatek socialistického realismu a ne příliž povedené architektury? Tak to se vydejte od Televizní Věže v Berlíně směrem k řece Sprévě. Budete přecházet Marx-Engel-Forum. Působí děsivě a pokusy o polidštění tohoto prázdného prostoru se zatím míjejí účinkem. V tomto prostoru narazíte na sousoší Marxe a Engelse. Je svým způsobem natolik zvláštní, že oko…
57.1km
více »
Velice působivým místem v Berlíně je Památník holocaustu. Nachází se mezi náměstím Potsdamer Platz a Brandenburskou bránou. Památník je dílem architekta Petera Eisenmana /na díle spolupracoval také newyorský umě…
57.1km
více »
Berlínský komplex Sony Center není v žádném případě běžně nudnou nákupní zónou nebo nějakým typickým tupým chrámem konzumu. I když o – skutečně pozoruhodnou - „katedrálu“ se svým způsobem jedná. Tedy minimálně pro příz…
57.2km
více »
Židovský památník v Berlíně, nazývaný také Památník holocaustu (německy Denkmal für die ermordeten Juden Europas). Památník se nachází ve středu města, na místě, kde do roku 1945 stálo Říšské kancléřství. Má upomí…
57.2km
více »
Jednou z mála berlínských památek, která pochází z raného středověku a jež byla dochována do dnešních dnů je Marienkirche, volně přeloženo Kostel Sv. Panny Marie. Historie kostela, který se nalézá v zápa…
57.3km
více »
Mezi symboly a dominanty Berlína patří největší sakrální stavba ve městě, Berlínský dóm. Historie Dómu sahá do poloviny 18. století, kdy byl z podnětu Fridricha Velkého, v místě kostela původního, postav…
57.3km
více »
Alexanderplatz - berlínské náměstí, které je známo jako centrum bývalého Východního Berlína bylo pojmenováno dle ruského cara Alexandra I, původně sloužilo jako dobytčí trh, později jako místo pro přehlídky a výstavy. Význam náměstí vzrostl v roce 1882, kdy zde byla umístěna železniční stanice.  V současnosti náměstí dominuje známá televizní věž z doby NDR. Stavba z roku…
57.3km
více »
Fernsehturm, neboli Televizní věž je nejvyšší stavba v Berlíně. Měří 365 m. Vybudována byla v roce 1969 v tehdejším Východním Berlíně. Byla to chlouba v duchu sociálistického realismu,na Věži je vyhlídková plošina a kavárna, která se otáčí. Otočení trvá cca půl hodiny.Vstup na věž se platí.
57.3km
více »
Hlavní město Německa je pro nás dosažitelné poměrně lehce; tedy v případě, že je pro nás lehce dosažitelná Praha. Někdo velmi inteligentní se totiž před „několika málo“ lety postaral o zrušení veškerých …
57.4km
více »
Památník Spolkové republiky Německo obětem války a tyranie. Nachází se v centru Berlína na ulici Unter den Linden. Za pruského krále Friedricha Wilhelma III. byl postaven jako strážní dům pro stráž krále. Ne…
57.4km
více »
Temné dějiny Německa dnes v centru Berlína připomíná Památník holocaustu (německy Denkmal für die ermordeten Juden Europas), který se nalézá v prostoru mezi Brandemburskou bránou a Postupimským náměstím …
57.5km
více »
Berlínský Židovský památník, Pomník všem v Evropě zavražděným Židům (Denkmal für die ermordeten Juden Europas), Památník holocaustu nebo Betonový hřbitov. To všechno jsou názvy pro jeden jediný - často diskutovaný…
57.5km
více »
Tipy na výlet
V květnu 2012 jsme vyrazili autem s koly do Berlina. V Berlíně jsme byli naposledy před 30 lety , byli jsme tedy plni očekávání. Jízda autem s koly na střeše nám trvala necelých 5 hodin. Místem naše…
57.7km
více »
Budova německého Bundestagu byla vystavěna jako sídlo Reichstagu- původního parlamentu Německé říše. Byla otevřena v roce 1894 a sloužila svému účelu až do roku 1933, kdy byla budova úmyslně zapálena nizozemským k…
58.3km
více »
Vítězný sloup - Großer Stern, dnešní dominanta centra parku Tiergarten, byl postaven na přání pruského císaře Viléma I jako symbolika vítězství Pruska v prusko-dánské válce roku 1864. Ke stavbě Sloupu však došlo až v roce 1873, tedy po vítězství nad Rakouskem v r. 1866 a Francií v r. 1871. Původně byl sloup postaven před budovou Reichstagu. Na současné místo byl…
58.4km
více »
Braniborská brána, německy Brandenburger Tor. Tato brána určitě patří mezi nejzajímavější pamětihodnosti Berlína. Stojí v centru města na rozhraní dvou známých a velkých tříd (Straße des 17. Juni a Unter den Linde…
58.8km
více »
Hlavní město
Berlín je hlavní město Německa. Leží v nížinné krajině Braniborska. V Berlíně žije 3490000 obyvatel. Většina obyvatelstva je zaměstnána ve veřejných a státních službách. Průmyslová výroba zahrnuje strojírenství, …
59.1km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace