TURISTIKU PODPORUJÍ
57 913 turistů a cestovatelů
91 282 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
889 617,- odměny za články

         

 

Tatranská výzva

Tatranská výzva je první výzva svého druhu, která spojuje pohyb v horském prostředí s hodnotami, jež prohlubují vztah člověka k horám a přírodě.

 

Tatranská výzva se váže ke kříži na Gerlachovském štítě jako symbolu, který vyjadřuje pokoru, poctu k přírodě a úctu všem, kteří v horách zahynuli. Každá z těchto hodnot je ve výzvě zhmotněna úkolem. U pokory dobrým skutkem vykonaným v Tatrách, u pocty určitým výstupem na jeden z vrcholů a u úcty pátráním po příbězích, ukrytých v Tatranských dolinách. Odměnou za splněné úkoly bude pro tři účastníky výstup na samotný Gerlachovský štít.

Výzva probíhá přes léto od 21.6.2017 do 22.9.2017. Její úkoly mohou účastníci plnit v libovolném pořadí během jedné návštěvy, nebo si je rozložit, jak komu vyhovuje. Při plnění dobrého skutku záleží čistě na kreativitě účastníků. Může jít o sběr odpadků po značených trasách anebo si vybrat s možností, které nabídla speciálně pro účastníky výzvy obec Vysoké Tatry. Tyto možnosti jsou blíže upřesněny na stránce výzvy.

 

PŘIJMOUT VÝZVU

      

Pocta je charakterizovaná výstupem, který je možné uskutečnit na libovolný vrchol v Tatrách. Jako doporučení jsou uváděny Rysy nebo Východná Vysoká, odkud je za dobrého počasí krásný výhled na Gerlachovský štít. Gesto, kterým na vrcholku hory vyobrazíte srdce, je v tomto případě projevem pocty k horám. Posledním z úkolů je projev úcty, kterou ztvárňuje pátrání po příbězích, ukrytých v tatranských dolinách. Pátrání se zároveň stává i malým dobrodružstvím, na jehož konci se ukrývá příběh o zajímavých lidských osudech, jež se v Tatrách odehrály. Příběhy jsou ukryty na dvou místech ve Veličské a Mengusovské dolině. V průběhu výzvy organizátoři přislíbili ukrýt další silný příběh do Velké studené doliny pro ty, kteří v pátrání najdou zalíbení a uvítají jejich rozšíření.

 


Lukáš Kučej


Tomáš Kumštát Photography

Tomáš Kumštát Photography

 

Účastníky, motivující odměna v podobě výstupu na Gerlachovský štít, budou muset výzvu dokončit do 1.9.2017, proto, aby se výstup na Gerlach mohl uskutečnit ještě za ideálního počasí. Výstupu se budou moci zúčastnit bezplatně tři účastníci, které vybere porota.

Tatranská výzva je úzce propojena s platformou Mevyo, díky níž mohou účastníci plnit výzvu společně. Prostředí Mevyo umožňuje zveřejnit váš plán výletu, ke kterým se druzí připojí a vy tak máte možnost poznat nové přátelé.

Tatranská výzva je druhá akce, jež je součástí koncepce několika jedinečných typů motivačních pobídek v oblasti volnočasových aktivit, organizovaným spolkem Efri.

Veškeré bližší informace o výzvě naleznete na stránkách www.efri.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace