TURISTIKU PODPORUJÍ
58 391 turistů a cestovatelů
91 870 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
923 150,- odměny za články

 

  Alpská krajina skrývá kromě přírodních krás také mnoho lidských příběhů. Několik z nich jsem pro Vás přivezl z východního Tyrolska a od jezera Weissensee. I přes různorodost osobností je výsledek až překvapivě jednotný. Život v Alpách nás činí šťastnými a spokojenými.

 

ALPSKÝ ŽIVOTNÍ STYL
         
   
Lidé musí být v horách šťastní   Defereggental, alpské údolí ve znamení vody   Alpská příroda mě inspiruje, říká hudebník

Vittorio Messini již šest let pracuje jako horský vůdce v Kalsu. Pochází z Florencie, později se s rodiči přestěhoval do Tyrolska. Pro práci horského vůdce se rozhodl už na škole, když studoval geologii. Na louce za chatou Lucknerhaus s výhledem na Grossglockner jsme si povídali o životu v Alpách. Z jeho odpovědí je zřejmé, že má o své budoucnosti jasno.  Bylo jasné, že na tomhle místě je šťastný!

  Hledáte-li místo, kde zapomenout na strasti všedního dne, pak pro vás mám jeden tajný tip. Je jím malinké údolí ve východním Tyrolsku jménem Defereggental. Na stres zapomente jako mávnutím kouzelného proutku a nudit se tu určitě nebudete! Tohle místo je posazeno mezi okolní třítisícové vrcholy Alp a navíc je součástí národního parku Vysoké Taury.   V horách čerpá sílu pro život, ale i inspiraci pro svá hudební díla. Martin Gratz je vskutku renesanční člověk. Vyzařuje z něj klid, je odlišný od horalů, farmářů, je z něj cítit lehkost, romantika a křeká duše. Martin je aktivní hudebník, skladatel a v neposlední řadě také průvodce horskou přírodou ve východotyrolském údolí Dorfertal. Je krásné sledovat, jak mu to všechno ladí dohromady.
         
   
Hotel propojený s farmou - výhra pro všechny strany   Hosté Naggleralmu dostanou přírodu přímo na stůl   Karibik či James Bond: i takové může být Weissensee

Za dřevěným pultem recepce se usmívala sympatická žena v tradičním tyrolském dirndlu.  Až za chvilku mi došlo, že tahle úžasná recepční je současně majitelkou více než 100 let starého hotelu. Že je ženou na pravém místě, mi ale bylo jasné hned po několik větách, když mi poodkryla historii a současnost jejich krásného hotýlku uprostřed Alp!

  Tak úžasný Kaiserschmarrn, tedy císařský trhanec, jako v horské chatě Naggleralm nad korutanským jezerem Weissensee, jsem už dlouho nejedl. A verzi s borůvkami jsem si na první dobrou zamiloval. Když jsem se však potkal s Almut Knaller, majitelkou téhle chalupy, bylo mi jasné, že pod jejím vedením nic špatného vzniknout nemůže!   Když jsem letos poprvé v létě zahlédl korutanské jezero Weissense, připadal jsem si chvilku jako v Karibiku. Temně modrá hladina jezera přecházela u břehů v tyrkysovou. Jen okolní smrky dávaly vědět, že tohle není střední Amerika, ale Evropa. Od hladiny bylo už podle okolních kopců naprosto jasné, že jsme v Alpách! Letní Weissensee mě však zcela okouzlilo.
   
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace