Soutěž o vstupenky na výstavu korunovačních klenotů na Zámku Mitrowicz

Soutěž probíhá od 22.5.2017 do 12.6.2017

Barokní Zámek Mitrowicz vstupuje teprve do své druhé turistické sezóny. Jedná se o nový bod na turistické mapě uprostřed Jižních Čech - nikdy před tím nebyly jeho interiéry veřejnosti přístupné na více než den. Nachází se v Kolodějích nad Lužnicí, přímo na břehu řeky, nedaleko Týna nad Vltavou. Pro návštěvníky bude letos v červnu a červenci připravena unikátní expozice „České korunovační klenoty na dosah“. Areál tohoto barokního zámku prošel od roku 2008 náročnou a citlivou rekonstrukcí, a kromě letního programu pro veřejnost je vhodnou lokalitou i pro pořádání firemních akcí a svatebních obřadů. Zámek nabízí romantickou možnost přenocování a raritou je v této oblasti výhled do kaple sv. Anny přímo ze svatebního apartmá.

Individuální návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky, při kterých se dozví zajímavosti z téměř pět set let dlouhé historie. Součástí prohlídkového okruhu je barokní kaple sv. Anny, reprezentativní sály a komnaty pánů z Mitrowicz, s jejichž rodem byla historie zámku spjata od roku 1704. Nejznámějším příslušníkem rodu byl Václav Ignác Wratislav z Mitrowicz, který se jako panoš účastnil výpravy s poselstvím Rudolfa II. do Cařihradu, kde byl zajat a strávil tam tři roky v těžkém žaláři. Unikátní nástěnné fresky v reprezentativním zámeckém patře zobrazují právě výjevy z tohoto dobrodružství.

Turistickou sezónu na zámku Mitrowicz zahájí již tradiční Mariánská pouť v sobotu 27. května 2017.

A o co soutěžíme?

Soutěžíme o čtyři páry vstupenek pro dospělé (4 x 2 vstupenky v hodnotě 260 Kč) na zámek Mitrowicz, které zahrnují prohlídku expozice mistrovských replik českých korunovačních klenotů.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje významný renesanční rukopis, který sepsal nejznámější příslušník rodu Mitrowicz?

Nápovědu naleznete zde: www.zamekmitrowicz.cz/clanek/historieAktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěží na Turistika.cz naleznete zde.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace