TURISTIKU PODPORUJÍ
60 586 turistů a cestovatelů
101 910 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 148 953,- odměny za články

Helfštýn - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
 • 5.9.2013 20:55
  Hezký a impozantní.
 • 9.7.2013 9:25
  Návštěvu Helfštýna doporučuji všem,kdo zde ještě nebyli.V ceně vstupenky je i komentovaná prohlídka s průvodcem,kde se dozvíte hodně zajímavého o historii hradu Helfštýn.
 • turista
  Hana Kubicová
  Hefaiston
  27.8.2002 9:35
  Hrad Helfštýn je nejživějším hradem ČR vždy poslední srpnový víkend, kdy se zde koná mezinárodní setkání uměleckých kovářů Hefaiston. Tato akce má neopakovatelnou atmosféru. Kováři vytvářejí přímo před diváky svá dílka, která pak jsou zde vystavena a hodnocena, některá zůstávají natrvalo. V každém koutě hradu uzříte nějakou tu vykovanou věc. Součástí je několik velkých expozic na nádvořích, v psinci, ve sklepení, věžičce. Nikde nenaleznete pohromadě takovou směsici lidí různých životních stylů. Zde se totiž mísí tradiční výletní rodinky s nonkonfornmími rockery, motorkáři, kotlíkáři, trampy/Brontosaury, cool mládeží, cyklisty, turisty, místním obyvatelstvem a tato veselá různorodost dodává akci své neopakovatelné kouzlo. A pozor - přibyla vyhlídková věž!
 • turista
  Ferda
  RE> Nevydařená akce na hradě
  6.4.2005 9:49
  Takový lidi mám nejradši. Kdybys nepřeletěl kolem poklady jako idiot, tak by ses dočet, že každou hodinu se dělaj výpravy do těch "zavřených" dveří s průvodcem. Kdyby to bylo otevřený furt, tak by to tam lidi akorát rozkradly! A na co chceš mapu? Abys nenaboural do zdi? Sice cestičky zatáčí, ale nikam se nerozdělují!
 • turista
  Jaroslav Boháč
  Nevydařená akce na hradě
  9.9.2001 0:00
  V sobotu 1.9.2001 odpoledne se v areálu hradu potulovalo asi padesát bezprizorních návštěvníků, kteří se dílem pokoušeli dostat do expozice uměleckého kovářství, která byla sice osvětlena leč pevně uzavřena mříží. Nutno říci že umělecky kovanou. Dílem se potulovali kolem opuštěných kovářských výhní v naději, že se někdo smiluje a kousek svého kovářského fortelu jim předvede a zbytek sledoval vystoupení zkřehlých tanečníků, pro které vedení hradu zřejmě nemělo ani šatnu. Jediný, kdo z pracovníků hradu se staral o návštěvníky, byla paní v kase, která na některé z návštěvníků hradu pokřikovala "tady se platí", i když jeden ze skupiny návštěvníků stál před jejím budníkem a hodlal zaplatit. Nutno ovšem dodat, že nebylo za co. Doporučoval bych vedení hradu, aby na vstupenku místo umělecké fotografie kovářského výrobku natisklo plánek hradu s popisem lokalit, udělají tak pro návštěvníky alespoň nějakou službu.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Helfštýn

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace