<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.75557" lon="18.01667">
		<name>Starobylý Bílovecký zámek</name>
		<cmt>Krásný trojkřídlý dvoupatrový zámek s věžemi na nárožích hlavního středového křídla, které je začleněno do hradeb na okraji svahu, možno navštívit ve slezském městě&amp;nbsp; Bílovci. Tvoří dominantu města a patří k renesančním architektonickým památkám. Vznikl přestavbou gotické renesanční tvrze počátkem 16. stol. za panovníků Fulštejnů. V 2. polovině 16. stol. byl zámek renesančně přestaven, v 17. stol. rozšířen, po požáru v 18. stol. barokně upraven. Stojí na okraji strmého svahu v jihovýchodní části kousek pod Slezským náměstím. V roce 1729&amp;nbsp; zámek opět vyhořel, roku 1736 za panování rodu Sedlnických byl barokně přestaven, v 2. polovině 19. stol. dostal novobarokní fasády. Koncem 2. sv. války vyhořel, do roku 1980 byl postupně rekonstruován, získal dnešní podobu. V barokním zámku Bílovec s nárožními rondely a mandsardovou střechou dnes pořádá město divadelní festivaly, koncerty, svatební obřady.
K vidění je zde apartmán manželky posledního&amp;nbsp; šlechtického majitele Herminy…</cmt>
		<desc>Krásný trojkřídlý dvoupatrový zámek s věžemi na nárožích hlavního středového křídla, které je začleněno do hradeb na okraji svahu, možno navštívit ve slezském městě&amp;nbsp; Bílovci. Tvoří dominantu města a patří k renesančním architektonickým památkám. Vznikl přestavbou gotické renesanční tvrze počátkem 16. stol. za panovníků Fulštejnů. V 2. polovině 16. stol. byl zámek renesančně přestaven, v 17. stol. rozšířen, po požáru v 18. stol. barokně upraven. Stojí na okraji strmého svahu v jihovýchodní části kousek pod Slezským náměstím. V roce 1729&amp;nbsp; zámek opět vyhořel, roku 1736 za panování rodu Sedlnických byl barokně přestaven, v 2. polovině 19. stol. dostal novobarokní fasády. Koncem 2. sv. války vyhořel, do roku 1980 byl postupně rekonstruován, získal dnešní podobu. V barokním zámku Bílovec s nárožními rondely a mandsardovou střechou dnes pořádá město divadelní festivaly, koncerty, svatební obřady.
K vidění je zde apartmán manželky posledního&amp;nbsp; šlechtického majitele Herminy…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/starobyly-bilovecky-zamek/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>