<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="50.5689" lon="14.28847">
		<name>Naučná stezka - Liběšice</name>
		<cmt>Naučná stezka Liběšice byla otevřena 13. května 2010. V katastru obce Liběšice je nainstalováno 8 informačních panelů. &amp;nbsp;Stezka má celkem 9 zastavení a začíná před kostelem na návsi. Cestou k&amp;nbsp;zámku vás panely informují o působení jezuitů v&amp;nbsp;Liběšicích a o historii obce v&amp;nbsp;19 a 20 století. &amp;nbsp;Stezka vás povede k&amp;nbsp;nádraží ČD. Pokračujete podél trati a po 300 metrech se vrátíte do obce, kde budete informováni o zdejší lidové architektuře a školství. Zastavení u hřbitova vypráví o morových epidemiích v&amp;nbsp;dějinách. Osmé zastavení vás seznámí s&amp;nbsp;jednotlivými sochami před kostelem. Poslední zastavení stezky je v místním muzeu. Zde je také uložena pamětní kniha, která slouží k zapsání postřehů, či připomínek návštěvníků naučné stezky.
Stezku společně zbudovaly liběšická základní škola, obecní úřad, Domov na zámku a někteří místní obyvatelé. S výrobou panelů pomohli zaměstnanci místního zemědělského družstva.
&amp;nbsp;</cmt>
		<desc>Naučná stezka Liběšice byla otevřena 13. května 2010. V katastru obce Liběšice je nainstalováno 8 informačních panelů. &amp;nbsp;Stezka má celkem 9 zastavení a začíná před kostelem na návsi. Cestou k&amp;nbsp;zámku vás panely informují o působení jezuitů v&amp;nbsp;Liběšicích a o historii obce v&amp;nbsp;19 a 20 století. &amp;nbsp;Stezka vás povede k&amp;nbsp;nádraží ČD. Pokračujete podél trati a po 300 metrech se vrátíte do obce, kde budete informováni o zdejší lidové architektuře a školství. Zastavení u hřbitova vypráví o morových epidemiích v&amp;nbsp;dějinách. Osmé zastavení vás seznámí s&amp;nbsp;jednotlivými sochami před kostelem. Poslední zastavení stezky je v místním muzeu. Zde je také uložena pamětní kniha, která slouží k zapsání postřehů, či připomínek návštěvníků naučné stezky.
Stezku společně zbudovaly liběšická základní škola, obecní úřad, Domov na zámku a někteří místní obyvatelé. S výrobou panelů pomohli zaměstnanci místního zemědělského družstva.
&amp;nbsp;</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/naucna-stezka-libesice/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>