<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="47.20684" lon="12.17179">
		<name>Krimmelské vodopády  (Krimmler Wasserfälle)</name>
		<cmt>Vodopády na toku říčky Krimmler Ache patří nejen mezi nejzajímavější přírodní úkazy v&amp;nbsp;pohoří ##:a href="//www.turistika.cz/cestopisy/vysoke-taury/detail":##Vysoké Taury##:/a:##, ale také beze sporu k&amp;nbsp;těm nejnavštěvovanějším místům celé této oblasti. Do různých TOP žebříčků by se tyto vodopády dostaly také svou výškou i průtokem vody; dokonce se Krimmelské vodopády uvádí jako jedny z&amp;nbsp;největších a nejnavštěvovanějších vodopádů v&amp;nbsp;Evropě. Celková výška těchto vodopádů je 385 metrů – takže jsou největšími vodopády Rakouska - přičemž výška každého ze tří stupňů je udávána s&amp;nbsp;trojcifernou hodnotou (145 m + 100 m + 140 m), Průtok vody bývá sice udáván v&amp;nbsp;hodnotách 6 až 57 m³/s, ale při povodních zde údajně naměřili neuvěřitelných 166,7 m³ . Kolem vodopádu vede kvalitní asfaltová cesta a vstup je zpoplatněn, v&amp;nbsp;současné době třemi eury. Cesta je však opravdu udržovaná a doplňuje ji několik vyhlídkových plošin nebo vrcholový altán.
Vodopády najdete na okraji obce…</cmt>
		<desc>Vodopády na toku říčky Krimmler Ache patří nejen mezi nejzajímavější přírodní úkazy v&amp;nbsp;pohoří ##:a href="//www.turistika.cz/cestopisy/vysoke-taury/detail":##Vysoké Taury##:/a:##, ale také beze sporu k&amp;nbsp;těm nejnavštěvovanějším místům celé této oblasti. Do různých TOP žebříčků by se tyto vodopády dostaly také svou výškou i průtokem vody; dokonce se Krimmelské vodopády uvádí jako jedny z&amp;nbsp;největších a nejnavštěvovanějších vodopádů v&amp;nbsp;Evropě. Celková výška těchto vodopádů je 385 metrů – takže jsou největšími vodopády Rakouska - přičemž výška každého ze tří stupňů je udávána s&amp;nbsp;trojcifernou hodnotou (145 m + 100 m + 140 m), Průtok vody bývá sice udáván v&amp;nbsp;hodnotách 6 až 57 m³/s, ale při povodních zde údajně naměřili neuvěřitelných 166,7 m³ . Kolem vodopádu vede kvalitní asfaltová cesta a vstup je zpoplatněn, v&amp;nbsp;současné době třemi eury. Cesta je však opravdu udržovaná a doplňuje ji několik vyhlídkových plošin nebo vrcholový altán.
Vodopády najdete na okraji obce…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/krimmelske-vodopady-krimmler-wasserfalle/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>