<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.23876" lon="16.66547">
		<name>Bílovice nad Svitavou - kovové schodiště přes skálu za hřištěm</name>
		<cmt>Nachází se za fotbalovým hřištěm na pravobřežní vycházkové trase vedoucí podél řeky Svitavy z Bílovic nad Svitavou do Obřan. Překonává zdejší osm metrů vysokou skálu, která se zvedá nad hladinou řeky. Skála leží na hranici katastru mezi oběma obcemi a dříve zde vytvářela neprůchodné místo podél řeky, které se dalo zdolat pouze horolezecky. Přechod přes skálu formou kovového schodiště byl dokončen v červnu 2014 a na vrchol skaliska vede ve směru od Bílovic celkem 42 schodů a směrem k Obřanům se pak schází po 16 schodech. Skálu dnes snadno překonají i maminky s kočárky, pro ně jsou ve schodišti zabudovány výstupové lišty. Pravobřežní vycházková trasa je určena pro pěší a rodiny s kočárky. Cyklistům je doporučena cyklostezka zbudovaná na levém břehu řeky Svitavy. Od jara 2015 vede tudy červeně značená turistická trasa směřující od bílovického nádraží ke konečné MHD v Obřanech.
GPS: N 49°14.32773', E 16°39.93313'
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.86 Okolí Brna-Moravský kras/E1, GOL 1:25…</cmt>
		<desc>Nachází se za fotbalovým hřištěm na pravobřežní vycházkové trase vedoucí podél řeky Svitavy z Bílovic nad Svitavou do Obřan. Překonává zdejší osm metrů vysokou skálu, která se zvedá nad hladinou řeky. Skála leží na hranici katastru mezi oběma obcemi a dříve zde vytvářela neprůchodné místo podél řeky, které se dalo zdolat pouze horolezecky. Přechod přes skálu formou kovového schodiště byl dokončen v červnu 2014 a na vrchol skaliska vede ve směru od Bílovic celkem 42 schodů a směrem k Obřanům se pak schází po 16 schodech. Skálu dnes snadno překonají i maminky s kočárky, pro ně jsou ve schodišti zabudovány výstupové lišty. Pravobřežní vycházková trasa je určena pro pěší a rodiny s kočárky. Cyklistům je doporučena cyklostezka zbudovaná na levém břehu řeky Svitavy. Od jara 2015 vede tudy červeně značená turistická trasa směřující od bílovického nádraží ke konečné MHD v Obřanech.
GPS: N 49°14.32773', E 16°39.93313'
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.86 Okolí Brna-Moravský kras/E1, GOL 1:25…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/bilovice-nad-svitavou-kovove-schodiste-pres-skalu-za-hristem/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>