<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.11236" lon="17.76569">
		<name>Luhačovice - vila Pracner</name>
		<cmt>Lázeňské město Luhačovice patří bezesporu mezi velmi kvalitní učebnice moderní architektury první třetiny minulého století. Vždyť mezi několika desítkami zdejších kulturních památek jasně vedou rodinné vily a lázeňské domy, pocházející z tohoto období . A právě jednou z těchto vil je zajímavá stavba, kterou najdete na ulici Leoše Janáčka (č. 269). Statut ##:a href="//www.turistika.cz/rady/kulturni-pamatky":##Kulturní památky##:/a:## tato vila obdržela již v&amp;nbsp;roce 1992.
Vila Pracner byla postavena - v historizujícím slohu - v roce 1906, a to podle návrhu architekta Vladimíra Fischera. Jednalo se o projektanta významného, protože tento pedagog VŠT v&amp;nbsp;Brně je podepsán – mimo jiné – také pod současnou podobu Augustiniánského domu v&amp;nbsp;Luhačovicích, Nové radnice v&amp;nbsp;Ostravě nebo radnic v&amp;nbsp;Tišnově a Fryštáku.
Na první pohled – na tomto do jisté míry unikátním skvostu - každého určitě upoutají sgrafita pražského malíře Ládi Nováka, představující postavy přadleny a…</cmt>
		<desc>Lázeňské město Luhačovice patří bezesporu mezi velmi kvalitní učebnice moderní architektury první třetiny minulého století. Vždyť mezi několika desítkami zdejších kulturních památek jasně vedou rodinné vily a lázeňské domy, pocházející z tohoto období . A právě jednou z těchto vil je zajímavá stavba, kterou najdete na ulici Leoše Janáčka (č. 269). Statut ##:a href="//www.turistika.cz/rady/kulturni-pamatky":##Kulturní památky##:/a:## tato vila obdržela již v&amp;nbsp;roce 1992.
Vila Pracner byla postavena - v historizujícím slohu - v roce 1906, a to podle návrhu architekta Vladimíra Fischera. Jednalo se o projektanta významného, protože tento pedagog VŠT v&amp;nbsp;Brně je podepsán – mimo jiné – také pod současnou podobu Augustiniánského domu v&amp;nbsp;Luhačovicích, Nové radnice v&amp;nbsp;Ostravě nebo radnic v&amp;nbsp;Tišnově a Fryštáku.
Na první pohled – na tomto do jisté míry unikátním skvostu - každého určitě upoutají sgrafita pražského malíře Ládi Nováka, představující postavy přadleny a…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/luhacovice-vila-pracner/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>