<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="50.15239" lon="13.31694">
		<name>Vochlická rozhledna</name>
		<cmt>Mezi obcemi Libyně a Mlýnce, asi 4kilometry severně od Lubence, se nachází kopec Vochlice. A kdo si na něj udělá výlet, nebude litovat. Nachází se tady totiž v nadmořské výšce 435 metrů zajímavá rozhledna. Jedná se o jednu z nejstarších rozhleden postavených kdysi v Čechách a stojící doposud.
Přístup není složitý, vede sem žlutá turistická značka spojující výše uvedené osady. Nejlépe je jít z obce Libyně, jelikož zde si lze půjčit klíče od rozhledny. Cesta není dlouhá, měří necelý kilometr.
Kamenná rozhledna byla na vršku Vochlice vybudována patrně v druhé polovině 19. století. Nejčastěji je uváděn jako rok vzniku 1881. Po druhé světové válce se údržbě nikdo nevěnoval a tak stavba chátrala. V obci Libyně se naštěstí dala dohromady v roce 2007 skupina lidí (především kolem nově založeného „Občanského sdružení na záchranu kostela sv. Jiljí“), kteří se rozhodli značně zchátralou věž…</cmt>
		<desc>Mezi obcemi Libyně a Mlýnce, asi 4kilometry severně od Lubence, se nachází kopec Vochlice. A kdo si na něj udělá výlet, nebude litovat. Nachází se tady totiž v nadmořské výšce 435 metrů zajímavá rozhledna. Jedná se o jednu z nejstarších rozhleden postavených kdysi v Čechách a stojící doposud.
Přístup není složitý, vede sem žlutá turistická značka spojující výše uvedené osady. Nejlépe je jít z obce Libyně, jelikož zde si lze půjčit klíče od rozhledny. Cesta není dlouhá, měří necelý kilometr.
Kamenná rozhledna byla na vršku Vochlice vybudována patrně v druhé polovině 19. století. Nejčastěji je uváděn jako rok vzniku 1881. Po druhé světové válce se údržbě nikdo nevěnoval a tak stavba chátrala. V obci Libyně se naštěstí dala dohromady v roce 2007 skupina lidí (především kolem nově založeného „Občanského sdružení na záchranu kostela sv. Jiljí“), kteří se rozhodli značně zchátralou věž…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/vochlicka-rozhledna/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>