<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="50.370017" lon="15.547988">
		<name>Ostroměř - bývalá Lefnarova cikorkárna</name>
		<cmt>Tento příspěvek samozřejmě není turistickým cílem v pravém slova smyslu. Spíše příspěvkem vzdávám hold mému pradědečkovi Oldřichu Lefnarovi, který v Ostroměři navázal na rodinné podnikání založené v roce 1867 ve Smiřicích a vybudoval zde prosperující firmu, která svoji činnost ukončila díky hospodářské situaci během 2 sv. války. Lefnarova cikorka se lvem ve znaku bývala známa po celých Čechách…. Lev ve znaku byl foneticky odvozen od příjmení Lefnar.  
Dnes je areál v užívání jiného subjektu, nápisy Lefnarova cikorka jsou však dodnes čitelné.
Součástí fotogalerie jsou historická fota a foto etiket.</cmt>
		<desc>Tento příspěvek samozřejmě není turistickým cílem v pravém slova smyslu. Spíše příspěvkem vzdávám hold mému pradědečkovi Oldřichu Lefnarovi, který v Ostroměři navázal na rodinné podnikání založené v roce 1867 ve Smiřicích a vybudoval zde prosperující firmu, která svoji činnost ukončila díky hospodářské situaci během 2 sv. války. Lefnarova cikorka se lvem ve znaku bývala známa po celých Čechách…. Lev ve znaku byl foneticky odvozen od příjmení Lefnar.  
Dnes je areál v užívání jiného subjektu, nápisy Lefnarova cikorka jsou však dodnes čitelné.
Součástí fotogalerie jsou historická fota a foto etiket.</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/ostromer-byvala-lefnarova-cikorkarna/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>