<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.35295" lon="16.38819">
		<name>Čepička</name>
		<cmt>Jde o výrazný zalesněný kopec vypínající se nad obcí Předklášteří, které leží v hlubokém údolí řeky Svratky. Na jeho vrcholu se nacházejí zbytky středověkého opevnění, který zde postavili Pernštejnové v polovině 15. století jako strategicky významný objekt po vypleněném zdejším klášteru. Dnes se zde nacházejí dva okružní příkopy a valy, které obklopují ústřední plošinu se zbytky kamenné hradby s baštou. Stavba však nebyla dokončena, neboť po obnově kláštera ztratila svůj strategický význam.
Na snímku je dominantní vrch Čepička a pod ním obec Předklášteří s rozlehlým areálem kláštera Porta coeli.
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.85 Okolí Brna-Svratecko, GOL 1:25 000 Okolí Brna-Tišnovsko</cmt>
		<desc>Jde o výrazný zalesněný kopec vypínající se nad obcí Předklášteří, které leží v hlubokém údolí řeky Svratky. Na jeho vrcholu se nacházejí zbytky středověkého opevnění, který zde postavili Pernštejnové v polovině 15. století jako strategicky významný objekt po vypleněném zdejším klášteru. Dnes se zde nacházejí dva okružní příkopy a valy, které obklopují ústřední plošinu se zbytky kamenné hradby s baštou. Stavba však nebyla dokončena, neboť po obnově kláštera ztratila svůj strategický význam.
Na snímku je dominantní vrch Čepička a pod ním obec Předklášteří s rozlehlým areálem kláštera Porta coeli.
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.85 Okolí Brna-Svratecko, GOL 1:25 000 Okolí Brna-Tišnovsko</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/cepicka/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>