<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.18885" lon="16.58781">
		<name>Brno-Pisárky - tramvajový most</name>
		<cmt>Co se týče technického provedení, jedná se o zcela ojedinělý most, který v době svého vzniku byl jedinečným technickým dílem. Jednalo se o velice elegantní mostní konstruci z předpjatého železobetonu, postavenou v roce 1965 v těsné blízkosti vstupního areálu nově rozšířeného brněnského Výstaviště. Zvláštností mostu je to, že je v celé své délce veden v oblouku, ve výrazném stoupání (46 promile) a tloušťka mostní konstrukce od jednoho kraje mostu k druhému stále narůstá. Prostě ve všech směrech se toto dílo vymyká obecné filosofii o mostních konstrukcích. Most i po 57 letech stále slouží svému účelu, vedou po něm dvě ##:a href="//www.turistika.cz/trasy/kolej":##koleje##:/a:## tramvajové linky č. 1 od Hlavního nádraží kolem Výstaviště až na Brněnskou přehradu.
GPS: 49°11'20.003"N, 16°35'15.716"E</cmt>
		<desc>Co se týče technického provedení, jedná se o zcela ojedinělý most, který v době svého vzniku byl jedinečným technickým dílem. Jednalo se o velice elegantní mostní konstruci z předpjatého železobetonu, postavenou v roce 1965 v těsné blízkosti vstupního areálu nově rozšířeného brněnského Výstaviště. Zvláštností mostu je to, že je v celé své délce veden v oblouku, ve výrazném stoupání (46 promile) a tloušťka mostní konstrukce od jednoho kraje mostu k druhému stále narůstá. Prostě ve všech směrech se toto dílo vymyká obecné filosofii o mostních konstrukcích. Most i po 57 letech stále slouží svému účelu, vedou po něm dvě ##:a href="//www.turistika.cz/trasy/kolej":##koleje##:/a:## tramvajové linky č. 1 od Hlavního nádraží kolem Výstaviště až na Brněnskou přehradu.
GPS: 49°11'20.003"N, 16°35'15.716"E</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/brno-pisarky-tramvajovy-most/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>