<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="46.36723" lon="14.11164">
		<name>Bledské jezero</name>
		<cmt>Městečko Bled je nazváno podle jezera, na jehož březích leží. Má asi 600 obyvatel a je klimatickými lázněmi. Díky jeho nedaleké poloze od Lublaně je oblíbeným výletním místem. Na první pohled každého zaujme panorama kostelíka na ostrůvku uprostřed jezera a pak skála tyčící se nad jezerem, na které leží Bledský hrad.
Celé jezero se dá pohodlně obejít; ke kostelíku na ostrově se dá buď doplavat nebo si pronajmout malé lodičky zvané pletny.
Na břehu jezera stojí jeden ze známích hotelů Grand hotel Toplice.
&amp;nbsp;
TIP TURISTIKA.CZ:&amp;nbsp;Podívejte se na zájezd Slovinsko od CK Mundo</cmt>
		<desc>Městečko Bled je nazváno podle jezera, na jehož březích leží. Má asi 600 obyvatel a je klimatickými lázněmi. Díky jeho nedaleké poloze od Lublaně je oblíbeným výletním místem. Na první pohled každého zaujme panorama kostelíka na ostrůvku uprostřed jezera a pak skála tyčící se nad jezerem, na které leží Bledský hrad.
Celé jezero se dá pohodlně obejít; ke kostelíku na ostrově se dá buď doplavat nebo si pronajmout malé lodičky zvané pletny.
Na břehu jezera stojí jeden ze známích hotelů Grand hotel Toplice.
&amp;nbsp;
TIP TURISTIKA.CZ:&amp;nbsp;Podívejte se na zájezd Slovinsko od CK Mundo</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/bledske-jezero/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>