<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.32675" lon="16.18946">
		<name>Galerie Sýpka</name>
		<cmt>Nachází se asi 1 km jihozápadně od osady Osová, která je místní částí městyse Osová Bítýška. Tento dominantní objekt stojí na horním okraji malého hájku za železniční tratí. Jedná se o rozlehou barokní stavbu z roku 1669, která původně náležela k zámku Osová a byla využívána jako sýpka na obilí. Od roku 1990 prošel objekt rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je v něm výstavní galerie pro prezentaci současného umění. Je ve vlastnictví nekomerčního sdužení Ateliér Sýpka. V sezóně jaro-podzim se zde konají nepravidelné výstavy umělecké tvorby.
Turistická mapa KČT 1:50 000 č.84 Velkomeziříčsko</cmt>
		<desc>Nachází se asi 1 km jihozápadně od osady Osová, která je místní částí městyse Osová Bítýška. Tento dominantní objekt stojí na horním okraji malého hájku za železniční tratí. Jedná se o rozlehou barokní stavbu z roku 1669, která původně náležela k zámku Osová a byla využívána jako sýpka na obilí. Od roku 1990 prošel objekt rozsáhlou rekonstrukcí a dnes je v něm výstavní galerie pro prezentaci současného umění. Je ve vlastnictví nekomerčního sdužení Ateliér Sýpka. V sezóně jaro-podzim se zde konají nepravidelné výstavy umělecké tvorby.
Turistická mapa KČT 1:50 000 č.84 Velkomeziříčsko</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/galerie-sypka/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>