<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.03582" lon="16.62144">
		<name>Židlochovice - kostel Povýšení sv. Kříže</name>
		<cmt>Kostel byl postaven v letech 1717-30. Vrcholně barokní svatyni navrhl J. L. Hildebrant, později ji ještě upravoval F. A. Grimm. V interiéru vzácná pozdně gotická Madona z doby kolem roku 1500. Sochy na schodišti před kostelem jsou od místního sochaře J. Sterna. Byly sem přeneseny ze zrušeného barokního mostu přes Svratku, pocházejí z roku 1746. Poblíž kostela stojí barokní sousoší Nejsvětější Trojice z poloviny 18. století. V blízkosti prochází zeleně značená turistická cesta vedoucí od nádraží v Hrušovanech u Brna přes židlochovické náměstí Míru až na kopec Výhon k rozhledně.
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.87 Okolí Brna-Slavkovské bojiště a Ždánický les/B1, GOL 1:25 000 Židlochovicko</cmt>
		<desc>Kostel byl postaven v letech 1717-30. Vrcholně barokní svatyni navrhl J. L. Hildebrant, později ji ještě upravoval F. A. Grimm. V interiéru vzácná pozdně gotická Madona z doby kolem roku 1500. Sochy na schodišti před kostelem jsou od místního sochaře J. Sterna. Byly sem přeneseny ze zrušeného barokního mostu přes Svratku, pocházejí z roku 1746. Poblíž kostela stojí barokní sousoší Nejsvětější Trojice z poloviny 18. století. V blízkosti prochází zeleně značená turistická cesta vedoucí od nádraží v Hrušovanech u Brna přes židlochovické náměstí Míru až na kopec Výhon k rozhledně.
Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.87 Okolí Brna-Slavkovské bojiště a Ždánický les/B1, GOL 1:25 000 Židlochovicko</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/zidlochovice-kostel-povyseni-sv-krize/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>