<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="34.01624" lon="-118.25684">
		<name>Cesta po národních parcích západu USA</name>
		<cmt>Na naši vysněnou dovolenou jsme se vydali v srpnu 2014. Cesta trvala 3 týdny. Letěli jsme z Prahy přes Londýn a New York do Los Angeles. Půjčili jsme si automobil. Rozpočet byl pro 2 osoby cca 100 000 Kč včetně letenek.
Přenocovali jsme jednu noc v LA. Noc to byla celkem neklidná, časový posun a 29 hodin strávených v letadle, si vybrali své. Také jsme na poslední chvíli měnili ubytování na posledních několik dnů. 
Prvním cílem naší výpravy byl proslulý Grand Canyon, přesněji jeho severní okraj, který je výše položený a turisty méně navštěvovaný. Cestu jsme měli naplánovanou na nějakých 9 hodin. Trvala spíš 12 – nepočítali jsme s úporným vedrem, na které jsme v tu chvíli ještě nebyli adaptovaní. Kolem západu slunce jsme projeli vstupní branou do národního parku a do zamluveného campu to bylo ještě asi 50 km. Jak mnozí jistě víte, kolem západu slunce je aktivní lesní zvěř, tak jsme se během cesty kochali jeleny…</cmt>
		<desc>Na naši vysněnou dovolenou jsme se vydali v srpnu 2014. Cesta trvala 3 týdny. Letěli jsme z Prahy přes Londýn a New York do Los Angeles. Půjčili jsme si automobil. Rozpočet byl pro 2 osoby cca 100 000 Kč včetně letenek.
Přenocovali jsme jednu noc v LA. Noc to byla celkem neklidná, časový posun a 29 hodin strávených v letadle, si vybrali své. Také jsme na poslední chvíli měnili ubytování na posledních několik dnů. 
Prvním cílem naší výpravy byl proslulý Grand Canyon, přesněji jeho severní okraj, který je výše položený a turisty méně navštěvovaný. Cestu jsme měli naplánovanou na nějakých 9 hodin. Trvala spíš 12 – nepočítali jsme s úporným vedrem, na které jsme v tu chvíli ještě nebyli adaptovaní. Kolem západu slunce jsme projeli vstupní branou do národního parku a do zamluveného campu to bylo ještě asi 50 km. Jak mnozí jistě víte, kolem západu slunce je aktivní lesní zvěř, tak jsme se během cesty kochali jeleny…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/cestopisy/cesta-po-narodnich-parcich-zapadu-usa/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>