<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="46.57241" lon="8.41486">
		<name>Grand Tour of Switzerland – parádní nejen pro motorkáře</name>
		<cmt> Vyrážíme do Švýcarska. Jedeme na motorkách (BMW GS 1200 a Honda Transalp 750), protože si chceme užít primárně horské průsmyky a silnice. Cesta vede po plzeňské dálnici na Rozvadov a pak přes Německo, Rakousko, Lichnštejnsko až do Švýcarska. Celá trasa se dá v navigaci nastavit bez poplatků za dálnice a až k hotelu kousek za Davosem jsme ujeli 700 km. Ale minimálně švýcarskou dálniční známku (40 CHF = cca 1.000,-) určitě doporučuji zakoupit!!!&amp;#160; Ve Švýcarsku jsem byl před 12 lety. Letecky, po Švýcarsku jsme se přepravovali převážně tamní dokonalou veřejnou dopravou a bylo to fajn. Ale na motorce, to je úplně jiný zážitek. Člověk má větší svobodu, víc toho vidí a i když pod helmou, má daleko větší kontakt s okolní překrásnou přírodou. Švýcarsko voní (a nemyslím to zle) kravskou mrvou, senem a čistotou. Další věc, která zvyšuje zážitek z cestování na motorce.
 Cílem naší cesty byla jihovýchodní část Švýcarska, kde je koncentrace horských silnic tak…</cmt>
		<desc> Vyrážíme do Švýcarska. Jedeme na motorkách (BMW GS 1200 a Honda Transalp 750), protože si chceme užít primárně horské průsmyky a silnice. Cesta vede po plzeňské dálnici na Rozvadov a pak přes Německo, Rakousko, Lichnštejnsko až do Švýcarska. Celá trasa se dá v navigaci nastavit bez poplatků za dálnice a až k hotelu kousek za Davosem jsme ujeli 700 km. Ale minimálně švýcarskou dálniční známku (40 CHF = cca 1.000,-) určitě doporučuji zakoupit!!!&amp;#160; Ve Švýcarsku jsem byl před 12 lety. Letecky, po Švýcarsku jsme se přepravovali převážně tamní dokonalou veřejnou dopravou a bylo to fajn. Ale na motorce, to je úplně jiný zážitek. Člověk má větší svobodu, víc toho vidí a i když pod helmou, má daleko větší kontakt s okolní překrásnou přírodou. Švýcarsko voní (a nemyslím to zle) kravskou mrvou, senem a čistotou. Další věc, která zvyšuje zážitek z cestování na motorce.
 Cílem naší cesty byla jihovýchodní část Švýcarska, kde je koncentrace horských silnic tak…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/vylety/grand-tour-of-switzerland-paradni-nejen-pro-motorkare/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>