<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="50.79781" lon="14.41768">
		<name>Česká Kamenice, památný tis červený.</name>
		<cmt>Nedaleko fary u kostela sv. Jakuba staršího roste starý tis červený ( Taxus baccata ). Je vysoký přes 7 metrů a obvod kmene je kolem 330 centimetrů. Stáří se odhaduje na 180 let. V naší zemi patří k nejmohutnějším stromům tohoto druhu. Je veden jako památný strom.
 </cmt>
		<desc>Nedaleko fary u kostela sv. Jakuba staršího roste starý tis červený ( Taxus baccata ). Je vysoký přes 7 metrů a obvod kmene je kolem 330 centimetrů. Stáří se odhaduje na 180 let. V naší zemi patří k nejmohutnějším stromům tohoto druhu. Je veden jako památný strom.
 </desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/ceska-kamenice-pamatny-tis-cerveny/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>