<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="50.67127" lon="14.6708">
		<name>Bohatice - na zmrzku a za zvířátky</name>
		<cmt>Dnešní den jsme se rozhodli zajet podívat na krásnou zvířecí farmu / minizoo v Bohaticích u České Lípy. Dojet na místo se dá pomocí hromadné dopravy, my jsme zvolili dopravu autem přímo na parkoviště u zmrzliny.&amp;#160;Na farmě se nachází velké množství krásných zvířátek, spousta druhů ptáků, od slepic přes andulky až po velice majestátní pávy. Dále třeba velbloud, alpaka, kozy, ovce nebo oslík.&amp;#160;Součástí pro nás tradičního výletního odpoledne je i velmi dobrá zmrzlina kterou lze zakoupit v přilehlém stánku, stejně tak jako třeba výbornou ledovou kávu.&amp;#160;Je příjemné že zvířátka jsou na lidi navyklá, takže není problém je přes plot pěkně podrbat. Zároveň se na několika místech dá koupit z automatu krmení a zpříjemnit si tak mezidruhové seznamování. Kozičky nebo ovce vyloženě čekají až je někdo přivolá a hodí jim nějakou tu mňamku.
 
Za příjemného počasí bývá na parkovišti docela plno i…</cmt>
		<desc>Dnešní den jsme se rozhodli zajet podívat na krásnou zvířecí farmu / minizoo v Bohaticích u České Lípy. Dojet na místo se dá pomocí hromadné dopravy, my jsme zvolili dopravu autem přímo na parkoviště u zmrzliny.&amp;#160;Na farmě se nachází velké množství krásných zvířátek, spousta druhů ptáků, od slepic přes andulky až po velice majestátní pávy. Dále třeba velbloud, alpaka, kozy, ovce nebo oslík.&amp;#160;Součástí pro nás tradičního výletního odpoledne je i velmi dobrá zmrzlina kterou lze zakoupit v přilehlém stánku, stejně tak jako třeba výbornou ledovou kávu.&amp;#160;Je příjemné že zvířátka jsou na lidi navyklá, takže není problém je přes plot pěkně podrbat. Zároveň se na několika místech dá koupit z automatu krmení a zpříjemnit si tak mezidruhové seznamování. Kozičky nebo ovce vyloženě čekají až je někdo přivolá a hodí jim nějakou tu mňamku.
 
Za příjemného počasí bývá na parkovišti docela plno i…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/vylety/bohatice-na-zmrzku-a-za-zviratky/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>