<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="48.29041" lon="14.33374">
		<name>Rakousko</name>
		<cmt>Šest dní na procestování rakouských Alp v oblasti Horního Rakouska. „A má to vůbec cenu?“ „Ale má. V Rakouských Alpách se přece vyplatí i třeba jen prodloužený víkend.“ O čemž jsem v letošním roce byl přesvědčen i já. S vidinou špatného počasí jsme naše přípravy započali přestavbou Octavie na camper pomocí dřevotřískové desky a čtyř přepravek, jelikož, jak asi sami víte, stavět stan za deště není tím nejpříjemnějším zážitkem.
              Okolo páté ráno jsme již vyráželi směrem k naší cílové destinaciLöserPanoramastrasse. Cesta uběhla rychle a za pár hodin se nám po zaplacení mýtného za panoramatickou cestu k vrcholuotevřelo mnoho překrásných výhledů na rakouské Alpy.
              Po neopakovatelném zážitku z místního vysokohorského západu slunce jsme se rozhodli přenocovat dále od parkoviště, kde by nám dělali společnost ostatní turisté. Vydali jsme se proto úzkou pěšinkou vzhůru k jezeru Augtsee, nad nímž jsme se také poblíž vrchní stanice lanovky rozhodli přespat. Na místo…</cmt>
		<desc>Šest dní na procestování rakouských Alp v oblasti Horního Rakouska. „A má to vůbec cenu?“ „Ale má. V Rakouských Alpách se přece vyplatí i třeba jen prodloužený víkend.“ O čemž jsem v letošním roce byl přesvědčen i já. S vidinou špatného počasí jsme naše přípravy započali přestavbou Octavie na camper pomocí dřevotřískové desky a čtyř přepravek, jelikož, jak asi sami víte, stavět stan za deště není tím nejpříjemnějším zážitkem.
              Okolo páté ráno jsme již vyráželi směrem k naší cílové destinaciLöserPanoramastrasse. Cesta uběhla rychle a za pár hodin se nám po zaplacení mýtného za panoramatickou cestu k vrcholuotevřelo mnoho překrásných výhledů na rakouské Alpy.
              Po neopakovatelném zážitku z místního vysokohorského západu slunce jsme se rozhodli přenocovat dále od parkoviště, kde by nám dělali společnost ostatní turisté. Vydali jsme se proto úzkou pěšinkou vzhůru k jezeru Augtsee, nad nímž jsme se také poblíž vrchní stanice lanovky rozhodli přespat. Na místo…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/cestopisy/rakousko--2/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>