<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.00331" lon="19.69705">
		<name>Stanišovskou dolinou na Smrekovici a do Liptovského Jána</name>
		<cmt>Po prohlídce Stanišovské jeskyně na začátku stejnojmenné doliny ústící do Jánské doliny v&amp;nbsp;Nízkých Tatrách nám zbývá ještě celé odpoledne na krátkou túru. Počasí není zcela ideální. Je zakaboněno, místy mrholí, hlavní hřeben hor je v&amp;nbsp;mracích. Zavděk proto přichází okruh v&amp;nbsp;nižších polohách vedoucí po žlutém značení Stanišovskou dolinou do stejnojmenného sedla a dále po červené značce na Smrekovici a do Liptovského Jána.
Od jeskyně vyrážíme po žlutém značení do Stanišovské doliny. Ta je poměrně krátká, měří necelé tři kilometry. Při jejím projití vystoupáte 383 výškové metry (ústí doliny je v nadmořské výšce 718 m, Stanišovské sedlo v 1.101 m).
Stanišovskou dolinu svírá ze severu hora Smrekovica (1.285 m n. m.), z&amp;nbsp;jihu masiv Slemä (1.514 m n. m.). Ten je známý tragickou událostí v&amp;nbsp;době Slovenského národního povstání, kdy do jeho skalnatého vrchu narazilo sovětské…</cmt>
		<desc>Po prohlídce Stanišovské jeskyně na začátku stejnojmenné doliny ústící do Jánské doliny v&amp;nbsp;Nízkých Tatrách nám zbývá ještě celé odpoledne na krátkou túru. Počasí není zcela ideální. Je zakaboněno, místy mrholí, hlavní hřeben hor je v&amp;nbsp;mracích. Zavděk proto přichází okruh v&amp;nbsp;nižších polohách vedoucí po žlutém značení Stanišovskou dolinou do stejnojmenného sedla a dále po červené značce na Smrekovici a do Liptovského Jána.
Od jeskyně vyrážíme po žlutém značení do Stanišovské doliny. Ta je poměrně krátká, měří necelé tři kilometry. Při jejím projití vystoupáte 383 výškové metry (ústí doliny je v nadmořské výšce 718 m, Stanišovské sedlo v 1.101 m).
Stanišovskou dolinu svírá ze severu hora Smrekovica (1.285 m n. m.), z&amp;nbsp;jihu masiv Slemä (1.514 m n. m.). Ten je známý tragickou událostí v&amp;nbsp;době Slovenského národního povstání, kdy do jeho skalnatého vrchu narazilo sovětské…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/cestopisy/stanisovskou-dolinou-na-smrekovici-a-do-liptovskeho-jana/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>