<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.96271" lon="14.06572">
		<name>Berounští medvědi s rozhlednou</name>
		<cmt>Naše společní cesta začíná na Exitu 18 dálnice D5. odtud směřujeme smětem na Karlštej a Tetín. Po několika desítkách metrů je odbočka doleva k nádraží Beroun. Kousek od Nádražní budovy je P+R parkoviště, kde odstavíme náš vůz. Odtud pokračujeme dále pěšky. Přejdeme most přes řeku Berounku a směřujeme do centra. Když dorazíme na náměstí, po levé straně je tzv Plzeňská brána, kterou projdeme, přejdeme silnici a před ZŠ Jungmanova odbočíme ##:a href="//www.turistika.cz/rady/doprava-":##Doprava##:/a:##. Zde se dostáváme do Lesoparku Městské hory. Na vrcholu nás čekají večerníčkovští medvědi, ale v současné době o trochu starší.&amp;#160;Za medvědy z večerníčku a krásnou přírodou a vyhlídkovou věží, jejíž betonová podstava je vodojem.&amp;#160;Cestou jsme vyuřili restauraci Berounský mědvěd, nedaleko nádraží.
&amp;nbsp;
Pivovar Berounský…</cmt>
		<desc>Naše společní cesta začíná na Exitu 18 dálnice D5. odtud směřujeme smětem na Karlštej a Tetín. Po několika desítkách metrů je odbočka doleva k nádraží Beroun. Kousek od Nádražní budovy je P+R parkoviště, kde odstavíme náš vůz. Odtud pokračujeme dále pěšky. Přejdeme most přes řeku Berounku a směřujeme do centra. Když dorazíme na náměstí, po levé straně je tzv Plzeňská brána, kterou projdeme, přejdeme silnici a před ZŠ Jungmanova odbočíme ##:a href="//www.turistika.cz/rady/doprava-":##Doprava##:/a:##. Zde se dostáváme do Lesoparku Městské hory. Na vrcholu nás čekají večerníčkovští medvědi, ale v současné době o trochu starší.&amp;#160;Za medvědy z večerníčku a krásnou přírodou a vyhlídkovou věží, jejíž betonová podstava je vodojem.&amp;#160;Cestou jsme vyuřili restauraci Berounský mědvěd, nedaleko nádraží.
&amp;nbsp;
Pivovar Berounský…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/vylety/berounsti-medvedi-s-rozhlednou/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>