<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="49.28165" lon="13.5883">
		<name>Budětice, most a kaple sv. Jana z Nepomuku.</name>
		<cmt>První písemná zmínka o této vsi je již z roku 1240. Z tohoto období tady stojí pouze kostel sv. Petra a Pavla a na nedalekém vrchu Džbán nepatrné zbytky hradu. Ale mají tady i další velmi zajímavé památky, mezi které jistě patří starý most a kaplička sv. Jana z Nepomuku. Ze kterého století je kamenný můstek, lze jen hrubě odhadnout. Jistotou je, že tady stál dávno před postavením kaple. Ta je právě umístěna na mostě. Je to jednoduchá výklenková stavba a byla postavena někdy v 19. století. Socha sv. Jana z Nepomuku je o sto let starší. Je oblečena a její hlava je zvýrazněna barvami. Socha stojí na pravé straně na konci vsi, u silnice do Rabí.
 </cmt>
		<desc>První písemná zmínka o této vsi je již z roku 1240. Z tohoto období tady stojí pouze kostel sv. Petra a Pavla a na nedalekém vrchu Džbán nepatrné zbytky hradu. Ale mají tady i další velmi zajímavé památky, mezi které jistě patří starý most a kaplička sv. Jana z Nepomuku. Ze kterého století je kamenný můstek, lze jen hrubě odhadnout. Jistotou je, že tady stál dávno před postavením kaple. Ta je právě umístěna na mostě. Je to jednoduchá výklenková stavba a byla postavena někdy v 19. století. Socha sv. Jana z Nepomuku je o sto let starší. Je oblečena a její hlava je zvýrazněna barvami. Socha stojí na pravé straně na konci vsi, u silnice do Rabí.
 </desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/mista/budetice-most-a-kaple-sv-jana-z-nepomuku/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>