<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<gpx version="1.1" creator="Turistika.cz - http://www.turistika.cz" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
	<wpt lat="40.54495" lon="14.22309">
		<name>Capri - výstup na Monte Solare</name>
		<cmt>Ostrov Capri, ležící asi 30 km jižně od přístavu Neapol, je přjemný hornatý ostrůvek s nejvyšší horou Monte Solaro (589 m n.m.) Pokud zrovna nemáte v plánu návštěvu modré jeskyně (např.je pod mrakem, nebo vysoký stav vody), jako náhradní cíl si lze vytýčit právě Monte Solaro, tedy sluneční horu, chcete-li po našem. Výlet lze uskutečnit během jednoho dne i s příjezdem z Neapole a návratem zpět. Tedy lidé, kteří si pohybově nevěří mohou této ##:a href="//www.turistika.cz/fotogalerie/hory--1":##Hory##:/a:## dosáhnout téměř bez nutnosti výdajů vlastní energie, protože z přístavu vede pozemní lanovka do centra městečka Capri, odtud se dá dojet místním autobusem do Anacapri a odtud sedačkovou lanovkou až na vrchol ##:a href="//www.turistika.cz/fotogalerie/hory--1":##Hory##:/a:##. Pokud se vydáte ale jako já pěšky, budete mít v nohách poctivé převýšení téměř 600 metrů, protože výchozím bodem je přístav.
 
Z Neapole se dá dostat na ostrov relativně často od zhruba 5ti hodin ráno. Trajekty…</cmt>
		<desc>Ostrov Capri, ležící asi 30 km jižně od přístavu Neapol, je přjemný hornatý ostrůvek s nejvyšší horou Monte Solaro (589 m n.m.) Pokud zrovna nemáte v plánu návštěvu modré jeskyně (např.je pod mrakem, nebo vysoký stav vody), jako náhradní cíl si lze vytýčit právě Monte Solaro, tedy sluneční horu, chcete-li po našem. Výlet lze uskutečnit během jednoho dne i s příjezdem z Neapole a návratem zpět. Tedy lidé, kteří si pohybově nevěří mohou této ##:a href="//www.turistika.cz/fotogalerie/hory--1":##Hory##:/a:## dosáhnout téměř bez nutnosti výdajů vlastní energie, protože z přístavu vede pozemní lanovka do centra městečka Capri, odtud se dá dojet místním autobusem do Anacapri a odtud sedačkovou lanovkou až na vrchol ##:a href="//www.turistika.cz/fotogalerie/hory--1":##Hory##:/a:##. Pokud se vydáte ale jako já pěšky, budete mít v nohách poctivé převýšení téměř 600 metrů, protože výchozím bodem je přístav.
 
Z Neapole se dá dostat na ostrov relativně často od zhruba 5ti hodin ráno. Trajekty…</desc>
		<link href="https://www.turistika.cz/cestopisy/capri-vystup-na-monte-solare/detail"></link>
	</wpt>
</gpx>