Ztracené kameny

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Ztracené kameny
Ztracené kameny
lupa

Něco kolem 10.30-ti vyrážíme ze Skřitku po zelené značce směr Ztracené kameny – Pecný – Jelení studánka - bývalá turistická chata Alfrédka (žlutá souběžně s červenou) – Pod Josefínkou (žlutá ) – Pod zelenými kameny – Pod Ztracenými kameny – Nad Skřítkem – Skřítek.

Ztracené kameny
Ztracené kameny
lupa

Mírným stoupáním po zpevněné cestě (asfalt) přicházíme k rozcestníku Nad Skřítkem. Pokračujeme dál po zelené (souběžně se žlutou). Trasa vede poměrně prudce do kopce (profil trasy je ve formě obrázku v galerii). V kopci nás předjíždí Borec na horském kole, to velký „B“ je správně, výstup je skutečně poměrně náročný (ze tří stupňové škály jej hodnotím jako středně náročný až po výstup na hřeben). U rozcestníku Pod Ztracenými kameny máme možnost výběru, jakým směrem se vydáme dál. My volíme náročnější, zelenou značku ne proto, že je kratší, ale proto, že raději jdeme do prudkého kopce než z… Žlutá značka, ale delší, pokračuje v mírném stoupání po kamenité cestě k Alfrédce (my se po ní vrátíme zpět). Vystoupáme na Ztracené kameny a kocháme se nádherným kruhovým rozhledem. Po malé svačině pokračujeme ve výstupu na Pecný, který rovněž nabízí rozhled do okolní krajiny. Z Pecného jdeme hřebenovkou, (hřebenovky jsou naše nejoblíbenější trasy) v mírném sestupu a až k Jelení studánce. Prakticky po celou dobu se můžete kochat dalekými rozhledy. Chodník vede pro tuto nadmořskou výšku typickou kosodřevinou a spoustou borůvek. Čas od času z borůvčí vykoukne kvetoucí orchidej z rodu vstavačovitých.

Hřebenem na Pecný
Hřebenem na Pecný
lupa

U Jelení studánky se občerstvujeme a po krátkém oddechu pokračujeme teď v sestupu po červené k bývalé turistické chatě Alfrédka. U opuštěné chaty stojí bufet, ve kterém je možno se občerstvit. My pokračujeme zpět po žluté značce až k motorestu Skřítek. Tenhle úsek trasy je celkem nudný, mírné stoupání od chaty je vystřídáno mírným sestupem. Trasa vede po zpevněné kamenité cestě až po rozcestník Pod Ztracenými kameny.

Po návratu na Skřítek kolem 16.30 máme v nohách hezkých 17km.

Za čím jedeme?

Především za hřebenovou túrou a skutečně krásnými rozhledy do okolní krajiny, a taky chceme spálit několik málo kilojoulu :-)))))).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Vyjíždíme jako již tradičně z domu autem a vracíme se zpět.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hřebenovka stojí za ten poměrně náročnější výšlap. Kruhové rozhledy do okolní krajiny.

Ostatní informace

Žádné vstupy se neplatí, parkování u motorestu je zdarma. Ceny v motorestu ani v bufetu na parkovišti jsem nezjišťoval (měli jsme toho dost… :-))))))).Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Ztracené kameny

15.03.2011 10:05
Jedna z nejoblíbenějších tras.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace