ZŘÍCENINA HRADU PYŠOLEC

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Přivítání
Přivítání
lupa

Na našem výletě jsme navštívili zříceninu hradu Pyšolec. Na Pyšolec jsme se vydali autem. Autem jsme dojeli do obce Vír. Ve víru jsme zaparkovali auto a šli po červené turistické značce necelé dva kilometry lesem po štěrkové cestě a dorazili až ke zřícenině.

Pohled na věž
Pohled na věž
lupa

Za cíl našeho výletu jsme si zvolili zříceninu hradu Pyšolec. Pyšolec byl postaven v raně gotickém slohu ve 13. Století. V roce 1350 byl hrad prodán Filipem mladším z Pernštejna Ježkovi z Kounic. Roku 1446 se stal hrad i okolní vesnice majetkem Jana z Pernštejna. Ve druhé polovině 15. století za Česko – uherských válek byl hrad rozbořen.

Zbytky hlavní budovy I
Zbytky hlavní budovy I
lupa

V dnešní době na místě hradu najdeme zbytky hradeb a opevnění, mohutná věž, která měla 11 metrů v průměru. Dále jsou zde pozůstatky dalších věží a pravděpodobně hlavní budovy.

Ubytování a jídlo jsme v okolí nevyhledávali. Určitě bude možné se najíst a ubytovat v nedalekém Víru, Rovečném nebo Bystřici nad Pernštejnem.

Zbytky hlavní budovy II
Zbytky hlavní budovy II
lupa

Velice příjemná byla celá cesta pěšky na hrad. Cesta vedla lesem po pěkné cestě do mírného kopce. Zřícenina je v lese. Není tak možné počítat s výhledem. Zachovalé objekty jsou celkem v dobrém stavu. Pyšolec určitě stojí za zhlédnutí.

Zřícenina hradu je volně přístupná po celý rok.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystřice nad Pernštejnem
(vzdálenost od místa: 6.87 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu ZŘÍCENINA HRADU PYŠOLEC

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace