Zřícenina hradu Egerberk

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Zřícenina hradu Egerberk se tyčí nad obcí Lestkov, nedaleko Klášterce nad Ohří.

lupa

Cesta na hrad vede po celou dobu do kopce a je trochu náročnější, ale po vystoupání na vrchol se vám naskytne nejen pohled na jedinečnou zříceninu, ale také krásný pohled na okolní krajinu.

Jak na hrad:

lupa

Pokud pojedete na hrad autem, zaparkujte v obci Lestkov a vydejte se po červené značce až k informační ceduli, která vás seznámí s historií hradu a odtud se pak vydáte do kopce a dojdete až k hradu.

Za čím jedeme?

Historie hradu:

lupa

Hrad byl postaven počátkem 14. století pravděpodobnými prvními vlastníky hradu byli bratři Vilém z Egerberku a Fricek z Chýší a Egerberku. Kolem roku 1350 bratři hrad prodali pánům ze Šumburku. Ti ovšem v této době vlastnili značné majetky a tak tento hrad prodali o několik let později Jindřichu Škopkovi z Dubé. Ten hrad nechal kompletně přestavět. Zbytky této přestavby se nám dochovaly do současnosti. V 15. a 16. století se na hradě vystřídalo několik majitelů. Posledním majitelem byl rod Thunů, ti však hrad nevyužívali a ten začal chátrat. V průběhu 17. století se změnil na zříceninu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo jsme si zabalili s sebou do baťůžku. Pokud si s sebou vezmete něco na opečení, můžete si přímo na hradu něco opéct.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V okolí Egerberku se nachází další zajímavé zříceniny, které by neměli ujít vaší pozornosti např. Hasištejn, Himlštejn, Horní Hrad, Pernštejn nebo Šumburk.

Ostatní informace

Hrad je celoročně přístupný a nevybírá se zde žádné vstupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kotvina
(vzdálenost od místa: 2.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zřícenina hradu Egerberk

24.02.2013 19:56
líbí se mi

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace